Вирощування пшениці. Що потрібно знати агроному?
Немає такого агронома, який би жодного разу не вирощував пшеницю. В 2018 році озимої пшениці було намолочено 24,4 млн тонн, ярої — 650 тис. тонн. Минулої осені під цьогорічний урожай було засіяно 6,45 млн га полів. Тож SuperAgronom.com не зміг залишити без уваги одну з найпоширеніших культур серед українських аграріїв та підготував огляд матеріалів про цю рослину.
Перед тим, як розпочати сіяти пшеницю, кожен агроном обирає насіння. На що треба звертати увагу при виборі посівного матеріалу читайте у матеріалі Урожайність пшениці: за якими ознаками обирати насіння? Цікаві факти про селекцію. А про основні акценти у вітчизняній селекції пшениці можете дізнатись від Євгена Алєксєєнко. Також про фактори, що впливають на якість врожаю озимої пшениці розповів Михайло Макаренко.
Систематичне зрошування в Україні не є поширеним, але все ж є ті, хто може собі це дозволити. Про різницю в урожайності пшениці на богарних і зрошуваних землях розповів Мирослав Жуков.
У матеріалі Інноваційний підхід до технології вирощування пшениці озимої Володимир Степанчук розповідає про технологію вирощування культури, завдяки якій господарство отримує не менше 8 - 9 т/га.
No-till ― технологія, яка лише набуває популярності в Україні. Від спеціалістів, які вже мають десятирічний роботи з цією технологією, дізнайтесь про їх досвід та досягнення: Як отримати максимальний урожай пшениці з No-till.
Одна справа, коли високі врожаї отримуються за сприятливих погодних умов, а зовсім інша ― коли жодна крапля дощу не впала впродовж трьох місяців. 105 днів без дощу. Як навіть в таких умовах отримати добрий врожай.
У цьому році Хмельниччину “залило”, однак так відбувається далеко не завжди. Минулого року аграрії області ледь не молились на дощ. АгроПолігон Океан Інвест: озима пшениця в умовах посухи на Хмельниччині
На превеликий жаль, посуха ― не єдина проблема з якою агрономи стикаються під час вирощування культур. Топ-11 найнебезпечніших шкідників зернових та способи боротьби з ними. Також Superagronom.com має цілу низку матеріалів про хвороби та фунгіцидний захист пшениці:
- Фунгіциди та регулятори росту на зернових: тонкрщі застосування
- Вони не пропускають жодного року: хвороби пшениці та методи боротьби з ними
- Вірусні хвороби зернових культур: небезпека, яка вже поряд
- Терапія для насіння
У матеріалі АгроПолігон Океан Інвест: добре захищена пшениця і «бразилійських» умов не боїться якраз можна дізнатись про грамотно оброблену культуру, яка витримала місяць дощів та не піддалась ні хворобам, які так і чекають надмірної вологи, ні бур’янам, які теж проростають саме за таких умов.
Управління елементами живлення — підґрунтя для планованих врожаїв. Тож для гарного результату, у хорошому стані має бути не лише зерно, а й грунт. Фахівці із сусідньої Росії мають свій погляд на застосування азотних добрив на озимій пшениці.
А дізнатись яку чутливість на нестачу елементів живлення має пшениця, Ви можете переглянути в інфографіці Чутливість культур до нестачі елементів живлення. Поради та досвід інших агрономів обов’язково стане у нагоді: всі пшеничні АгроЕкспедиції за минулий рік.
Ризики у вирощуванні озимої пшениці, звичайно, існують. Віктор Кухарчук розповів які вони взагалі бувають та як він особисто зіштовхнувся з ними. Віктор Кухарчук: Агротехніка — важливий фактор впливу на врожайність пшениці.
Наостанок слід згадати, що м’яка пшениця існувала не завжди. Задовго до її появи люди вирощували іншу культуру ― спельту, яка вважається “предком” сучасної хлібної культури. ЇЇ вирощування зараз не є популярним, але і не забуте ― Тіні забутих … злаків: хто в Україні вирощує спельту.
Сподіваємось, що матеріал став для нашого читача цікавим та корисним. Бажаємо Вам гарного врожаю!
Думка редакції SuperAgronom.com може не збігатися з точкою зору автора. Редакція не несе відповідальності за достовірність і тлумачення наведеної інформації і виконує роль виключно носія.