29 серпня 2022, 09:06, ЗЗР

Майбутнім посівам озимих вже зараз загрожує ціла низка шкідників

Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики, посилаючись на фітосанітарний звіт Держпродспоживслужби.

Зазначається, що на полях під озимину, на просапних культурах, триває літ метеликів ІІ-го покоління озимої совки, відкладання ними яєць, відродження та живлення гусениць.

У степових та лісостепових областях на падалиці озимої пшениці відмічається малоактивний вихід з літньої діапаузи хлібної жужелиці, жуки відкладають яйця. Недостатнє зволоження ґрунту стримує життєдіяльність шкідника. При випаданні помірних опадів ймовірне збільшення чисельності та ареалу заселення шкідником.

«У разі сівби озимих зернових культур по стерньовим попередникам, збереження сходів від хлібного туруна, гусениць підгризаючих совок, личинок ґрунтоживучих шкідників, які можуть спричинити зрідження рослин, досягається передпосівною обробкою насіння дозволеними протруйниками інсектицидної дії відповідно до «Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні», — наголошують фахівці Держпродспоживслужби.

Як зменшити витрати у захисті озимої пшениці від шкідників, — погляд експерта

Читати

Крім того, на сходах падалиці зернових культур повсюди розвиваються злакові мухи, цикадки, із хвороб — септоріоз, гельмінтоспоріоз, бура іржа. З появою сходів озимих зернових вищезазначені шкідники та хвороби завдаватимуть шкоди посівам, за достатніх тепла та вологи можливі осередки значних пошкоджень та ураження рослин, тому виникатиме необхідність в крайових або суцільних обробках пестицидами.

Також повідомляється, що в господарствах Дніпропетровської, Кіровоградської, Черкаської областей на ранніх посівах озимого ріпаку розвиваються хрестоцвіті блішки, які за чисельності 2-5, макс. 8 (Кіровоградська обл.) екз. на кв.м заселили та пошкодили 2-5, макс. 10% рослин у крайових смугах. Повсюди відмічають літ ріпакового пильщика. Чисельність фітофагів контролюють через обробки дозволеними до використання препаратами.

Читати також: Експерт порадив дієві методи боротьби з карликовою сажкою