20 червня 2022, 10:41, ЗЗР

У деяких областях на зернових інтенсивно розмножується клоп шкідлива черепашка — звіт

Зокрема, зазначається, що в цей період інтенсивно розвивалися та шкодили личинки клопів шкідливих черепашок, хлібні жуки (кузька, красун), жужелиця, п’явиці, злакові попелиці, пшеничний трипс, пильщики та інші фітофаги.

Як зменшити витрати у захисті озимої пшениці від шкідників, — погляд експерта

Читати

У Степу (Дніпропетровська, Кіровоградська, Миколаївська, Одеська обл.), Лісостепу (Вінницька, Київська, Полтавська, Черкаська, Чернівецька обл.) осередково Поліссі (Івано-Франківська, Рівненська, Чернігівська обл.) найзагрозливіший клоп шкідлива черепашка розмножується та шкодить за чисельності 0,5-1, в осередках до 3 личинок на м2 на 15-35% обстежених площ озимих та ярих зернових колосових культур. У Черкаській області відбувається ураження яйцекладок клопа шкідливої черепашки паразитами яєць теленомінами (до 22%).

Як наголошують фахівці фітосанітарної служби, для збереження технологічних і посівних якостей зерна у посівах твердих і цінних сортів пшениць захисні заходи від личинок клопа шкідливої черепашки варто проводити за наявності 15-30% личинок третього віку та чисельності 2-х і більше, на решті посівів за 4-6, в насіннєвому ячмені 8-10, товарних 20-25 личинок на м2 дозволеними до використання інсектицидами, що ефективно проти супутніх шкідників. Захист посівів від клопа шкідливої черепашки необхідно провести протягом 10-12 днів від завершення відродження личинок до появи четвертого віку їх.