Щілювання ґрунту

597

Щілювання — це такий захід обробітку ґрунту для нарізування щілин з метою посилення водопроникності ґрунту, зменшення руйнівної дії водної ерозії та нагромадження запасів вологи у ґрунті. Проводять його пізно восени на глибину 50-60 см щілинорізами або переобладнаними плоскорізами з відстанню між стрічками щілин 5-10 м залежно від рельєфу. Глибоке щілювання на схилах і в парових полях можна здійснювати і плугом-чизелем

Щілювання проводять на зяблевому обробітку, на посівах озимих зернових культур, багаторічних травах та на луках і пасовищах.

Читати по темі: Підготовка поля до сівби озимих зернових: фактори впливу

Агротехнічні вимоги до щілювання ґрунту: щілини нарізують лише впоперек схилу або за горизонталями. Посіви озимих культур обробляють щілинорізами (ЩП-370) на глибину 40-45 см, відстань між ножами-долотами – 140 см, між загінками 2-4 м. На схилах щілювання можна починати одночасно з основним обробітком ґрунту під озимі або перед передпосівним обробітком. Під ярі культури його проводять на глибину 45-50 см через 4-5 м. Щілювання на багаторічних травах здійснюють на посівах другого і наступних років життя, так як і на посівах озимих культур.

Популярне