Норма висіву

363

Норма висіву насіння - кількість висіваного на 1 га насіння, що забезпечує нормальну густоту сходів і повноцінний урожай. Норму висіву виражають числом схожих насінин (млн. Шт.) І масою насіння (кг). Норму встановлюють з урахуванням вимог рослин до площі живлення, цілей обробітку (на зерно, силос і т.д.), родючості грунту, кліматичних умов та ін. Для однієї і тієї ж культури норма висіву може бути різною. При вирощуванні на силос норма вище, ніж при вирощуванні на зерно; в північних районах норма вище, ніж в південних, наприклад для північних районів України рекомендується норма висіву ярої пшениці 6-7 млн. шт., а для південних і східних - 3,3-5 млн. шт.

Читати по темі: АгроПазли. Пазл 3. Вибір та підготовка насіння, норми висіву

Рекомендовані норми висіву розраховані на 100% -ву посівну придатність насіння, тому в кожному конкретному випадку вносять відповідну поправку. Так, якщо рекомендована норма 4 млн. шт., а насіння в господарстві має посівну придатність 94%, то норма висіву буде:

Для розрахунку вагової норми висіву числову норму висіву множать на масу 1000 насінин. Так, якщо маса 1000 насінин 40 г, то в наведеному конкретному випадку норма буде дорівнювати 4,4 млн. · 40 = 176 кг.

Популярне