Амідне добриво

220

Амідне добриво — це азотне добриво, в якому міститься азот в амідній органічній формі (NH2). До них відноситься сечовина (карбамід, діамід вугільної кислоти).

Сечовина, або карбамід CO(NH2)2 – тверде органічне азотне добриво з вмістом 46 % азоту у вигляді амідів. Отримують її синтезом з аміаку і вуглекислого газу при температурі 185-200°С і тиску 1800-2000 кПа. Добриво гранульоване з розміром гранул 1-2,5 мм. Сечовина має невелику фізіологічну кислотність, добрі фізичні властивості, негігроскопічна, добре розсіюється, відносно стійка до вилуговування, добре розчиняється у воді, майже не злежується, одне із кращих азотних добрив.

Читати по темі: Мистецтво живлення рослин. Азотні добрива, їх види та застосування

Це гідролітично лужна сіль, тому в перші дні після внесення може підлужнювати розчин. Але після засвоєння рослинами всього азоту в грунті не залишається ні кислих, ні лужних залишків, і реакція грунту не змінюється. Її можна використовувати як основне добриво та для підживлення на різних ґрунтах. Навіть у підвищених концентраціях (1-5 %) вона не викликає опіків у рослин і сприяє підвищенню білковості зерна. При внесенні в грунт карбамід треба своєчасно загортати, тому що втрати азоту з вуглекислого амонію у вигляді аміаку можуть становити 70 % Сечовину використовують також для некореневого підживлення (через листя) зернових під час вегетації 10-15%-ми розчинами з добавкою ретардантів, гербіцидів і пестицидів. Використовують карбамід і як харчову добавку у тваринництві. 

Популярне