Аміачні добрива

109

Аміачні добрива — це азотні добрива, в яких міститься азот у формі NH3. 

Рідкий безводний аміак (NR3) − висококонцентроване азотне добриво, що містить 82,3% азоту. Отримують зрідженням газоподібного аміаку під тиском. Це безбарвна рідина, зберігається в спеціальних стальних цистернах. На повітрі бурхливо кипить і швидко випаровується. 

Має ряд переваг перед твердими азотними добривами: висока технологічність внесення, нерухомість у ґрунті та стійкість проти вимивання, рівномірний розподіл у ґрунті та висока доступність азоту рослинам, вартість одиниці діючої речовини азоту нижча на 40%, менші витрати на транспортування та внесення. У разі внесення на ґрунтах із середнім та важким гранулометричним станом глибина загортання має бути 12-15, а на легких - 16-18 см.При внесенні у ґрунт безводний аміак переходить у газоподібний стан і вбирається ґрунтом з утворенням гідроксиду амонію NH4OH. Недоліком рідкого аміаку є його втрати внаслідок вивітрювання в атмосферу.  Останніми роками добриво широко застосовують одночасно з основним внесенням під цукрові буряки, кукурудзу, соняшник. 

Читати по темі: Безводний аміак: властивості, ефективність та технологія внесення

Аміачна вода (водний аміак) (NH4OH) − це розчин аміаку у воді. Жовтувата рідина із запахом нашатирного спирту. У воді першого сорту міститься 20% азоту або 25% аміаку, другий сорт має 18% азоту або 22% аміаку.Добриво фізіологічно лужне, може піддаватися процесам нітрифікації. Тиск парів над аміачною водою незначний, тому її можна зберігати у звичайних цистернах, але герметичних та стійких проти корозії. Вносять у ґрунт на глибину 12-15см за допомогою культиваторів-рослиннопідживлювачів. Вносять аміачну воду як основне удобрення та для підживлення просапних культур з обов'язковим загортанням у ґрунт.

Читати по темі: Аміак безводний як альтернатива у зменшенні втрат азоту

Популярне