Інсектицид Канонір Дуо (Агрохімічні технології)
Інсектицид потрійної дії: контактна, кишкова і системна, зі швидким стоп-ефектом і тривалим періодом захисної дії.
Переваги препарату
- Потрійна дія препарату: контактна, кишкова і системна;
- Швидкий стоп-ефект;
- Ефективний на всіх стадіях розвитку комах;
- Широкий спектр дії;
- Довготривалий період захисної дії (протягом 14-25 діб);
- Захищає новий приріст завдяки системній дії;
- Малотоксичний для навколишнього середовища;
- Низька норма витрати і зручна препаративна форма.
Механізм дії
Імідаклоприд має виражену системну і контактну активність, проникає в рослини через листя, стебла. Речовина активно діє на нервову систему шкідливих комах, блокуючи нікотинергічні рецептори постсинаптичного нерва і швидко пригнічує подачу сигналів через центральну нервову систему шкідників, внаслідок чого вони спочатку втрачають активність руху, припиняють харчуватися.
Лямбда-цигалотрин порушує функцію нервової системи, діючи на обмін кальцію в синапсах і натрій-калієвих каналів. Отруєння проявляється в ураженні рухових центрів і в сильному збудженні.
Забезпечує швидке знищення шкідників. Володіє побічною дією проти личинок і дорослих особин кліщів, пригнічує їх розвиток, не допускаючи зростання їх чисельності.
Тривалість дії
Препарат у рослині переміщається акропетально, тому забезпечує захисний ефект протягом 14-24 діб, що дає можливість зменшити кількість інсектицидних обробок.
Рекомендації щодо застосування
- Використовують для обприскування рослин у період вегетації при появі шкідників.
- Оптимальна температура повітря під час обробки – від +12 °С до +22°С. Застосування препарату за вищої температури повітря призведе до зниження його ефективності через температурну деградацію лямбда-цигалотрину.
- Препарат потрібно рівномірно нанести на всю площу рослини.
- Термін очікування до збору врожаю – 20 днів.
- При застосуванні інсектициду Канонір Дуо у посушливих і жарких умовах необхідно збільшити норму виливу робочого розчину до 300 л/га і додати АгроПАВ Екстра 0,2 л/га (0,05-0,1% розчин) для кращого змочування поверхні листя і для кращої проникності діючої речовини через восковий наліт рослин.
УВАГА!
- Інсектицид Канонір Дуо високотоксичний для бджіл (захисна зона – 4-5 км, обмеження польоту бджіл – не менше 5 діб).
- У період цвітіння використовуйте Асистент.
Вплив рН води на Канонір Дуо
Кисла (4,5-6,5) |
Нейтральна (6,5-7,0) |
Лужна (7,0-8,5) |
добре |
допустимо* |
зниження ефективності** |
*при рН 7,0 води або робочого розчину потрібно використати робочий розчин якомога швидше для уникнення лужного гідролізу препарату
**для уникнення лужного гідролізу діючої речовини слід використовувати кондиціонери води
Відгуки
Андрій Капріца, голова ФГ «Флора», Вінницька обл.
Препарат Канонір Дуо ми використовуємо вже давно, на всіх культурах, що вирощуються в господарстві. Вперше спробувавши, побачили його ефективність і тепер цей препарат входить до сталої схеми захисту, яку використовуємо у своїй технології. Дві діючі речовини, наявні у препараті, мають системну дію і добре тримають ефект. Серед шкідників, які дошкуляють у нашому регіоні, наприклад, посівам ріпаку, - хрестоцвіті блошки, ріпаковий квіткоїд та інші, - завдяки застосуванню Канонір Дуо не маємо проблем із ними взагалі. Обробку ним зазвичай проводимо перед цвітінням, як другу чергу інсектицидного захисту. Першу обробку робимо навесні препаратом Фосорган Дуо, як профілактику від совки. І таким чином профілактично знімаємо усі проблеми зі шкідниками.
Вихристюк Василь, агроном Теплицького відгодівельного комплексу, Вінницька область:
Препаратами АХТ користуємося 4 роки поспіль, повністю задоволені ефектом і змінювати препарати не збираємося. Абсолютно на усіх культурах, окрім кукурудзи, застосовуємо інсектицид Канонір Дуо, зі шкідниками проблем не маємо. На пшениці застосовуємо фунгіциди Карбезим, Флутривіт, Полігард. Також задоволені, маємо гарні врожаї і не маємо проблем з хворобами. Гербіциди для пшениці, ячменю та кукурудзи у нас - Дисулам, Танаїс. Роботою цих препаратів також задоволені і схему захисту змінювати не плануємо. Один рік на кукурудзі спробували гербіцид Мілафорт, також ефект був гарний. Ще можу з власного досвіду сказати, що у компанії АХТ гарні ПАР, застосовуємо деякі препарати, зокрема АгроПАВ Екстра.
Олег Свінчук, голова ФГ «Соломія», Хмельницька область:
В кінці цвітіння ріпаку був ще один захист — проти стручкового комарика та хвороб. Цього разу застосували інсектицид Канонір Дуо з додаванням чистого тебуконазолу в нормі 250 мл/га. Бачимо, що тут ураження немає, тому що проведена відповідна інсектицидна обробка, тож проблема знята.
Володимир Нагорний, директор з виробництва ТОВ «Урожай Плюс», Київська обл.:
Серед інсектицидів можна виділити Канонір Дуо. У нормі від 80 до 150 г/га, залежно від фази розвитку культури і розвитку шкідника, застосовуємо його профілактично. Вносимо таким чином його практично при кожній обробці на зернових культурах, на соняшнику, на сої, на ріпаках до цвітіння, до бутонізації. Це дає нам змогу не мати жодного спалаху шкідників.
Читати по темі: АгроПолігон КВС-УКРАЇНА: озимий ріпак на Волині й Хмельниччині — протистояння зі спекою та посухою