Гербіцид Дисулам (Агрохімічні технології)
Системний післясходовий гербіцид для знищення однорічних та багаторічних дводольних бур’янів, у тому числі підмаренника чіпкого, осотів і ромашки, у посівах зернових культур
Переваги гербіциду Дисулам
- Синергія двох діючих речовин дає потужний гербіцидний ефект.
- Знищує широкий спектр дводольних бур’янів, включаючи такі проблемні види, як підмаренник чіпкий, ромашка непахуча, осот польовий, осот жовтий та інші.
- Завдяки відмінній системній активності легко проникає і швидко (протягом години) поширюється по рослині, блокуючи процеси росту.
- Опади через дві години після обробки не впливають на ефективність препарату.
- Має широкий діапазон за термінами застосування на зернових колосових: починаючи від фази початку кущення до утворення другого міжвузля.
- Відсутня післядія на наступні культури, швидко деградує у ґрунті: період напіврозпаду діючих речовин 14-20 діб.
- Сумісний у бакових сумішах із грамініцидами (Мілафорт, Сульфоніл,Танаїс), інсектицидами (Канонір, Канонір Дуо, Атрікс), фунгіцидами (Карбезим, Флутривіт, Полігард, Маестро, Азоксин) .
Механізм дії
2-етилгексиловий ефір 2,4-Д порушує біосинтез структурних і ферментних білків, що призводить до розладу метаболізму бур’янів. Проникає в рослину через надземні частини (в основному через листя) і активно переміщається по рослині, накопичуючись у молодих меристемних тканинах листя, стебел і коренів. Під впливом явища прискорення зростання тканин верхньої сторони листя, стебел і черешків відбувається викривлення їх донизу, потовщення провідних тканин, яке супроводжується підвищенням тургору. У результаті пагони і коріння розтріскуються, зменшується надходження в рослини азоту, фосфору й калію, зупиняється синтезуюча діяльність кореневої системи, порушується водний обмін, втрачається тургор, рослини в’януть і гинуть.
Флорасулам – інгібіує фермент ацетолактатсинтазу, що призводить до блокування утворення амінокислот валіну, ізолейцину і лейцину. Проникає в рослину через листя і коріння, рухається по флоемі і ксилемі. Призводить до зупинки поділу клітин, ріст бур'янів припиняється.
Спектор дії гербіциду Дисулам
Основні види бур'янів, що контролює Дисулам: Підмареник чіпкий, паслін чорний, лобода біла, осот жовтий
Рекомендації щодо застосування
- Найкращий результат досягається за умов обробки в момент активного росту бур'янів: у однорічних - 2-8 справжніх листка, у багаторічних - розетка.
- Температура для застосування препарату – від +8 °С до +22 °С. Уникайте застосування препарату якщо прогнозуються заморозки або після заморозків!
- Прохолодна погода знижує ефективність роботи продукту. За таких умов варто використовувати максимальні рекомендовані норми.
- Не застосовуйте на посівах які перебувають у стресовому стані (посуха, перезволоження, пониження температури).
Сумісність
- Сумісний з більшістю пестицидів, але в кожному окремому випадку потрібно робити тест на сумісність.
- Не змішувати з фосорганічними інсектицидами.
- Не застосовувати в сумішах із препаратами на основі феноксапропу і клодінафопу.
Бакові суміші
Мілафорт 1,2 л/га + Дисулам 0,6 л/га використовується на кукурудзі у фазі 3-7 листка культури. Застосування даної бакової суміші дозволяє за одне внесення знищити переважну більшість однорічних та багаторічних злакових і дводольних бур'янів у посівах кукурудзи. Дисулам ефективний проти проблемних дводольних бур'янів, які не контролюються Мілафортом. Мілафорт контролює переважну більшість злакових бур'янів.
УВАГА! Гербіцид впливає тільки на активно вегетуючі бур’яни і не діє на рослини, які зійшли після застосування препарату.
Вплив рН води на ефективність Дисуламу
рН води |
||
Кисла (4,0-6,0) |
Нейтральна (6,0-7,0) |
Лужна (7,0-8,0) |
добре |
добре |
допустимо* |
*при лужній реакції води або робочого розчину потрібно використати робочий розчин якомога швидше для уникнення лужного гідролізу препарату
*Для максимальної ефективності роботи препарату жорсткість води має становити не більше 300 (ррm) або 0,4 mS/cm за показником електропровідності (ЕС)
Відгуки
Володимир Нагорний, директор з виробництва ТОВ «Урожай Плюс», Київська обл. :
Дуже цікавим є препарат Дисулам, який використовуємо і на зернових, і на кукурудзі. Він фактично контролює весь спектр дводольних бур’янів, в тому числі деякі багаторічні пригнічує. Іноді ми його з Гренадер або Гренадер Максі чергуємо. Залежно від того, чи є падалиця соняшника, чи очікується вона на певному полі.
Владислав Мирець, керівник НВФ “Агрозахист” (Київська обл.):
Ми користуємось препаратами Агрохімічних технологій (АХТ) понад 5 років. І зараз застосовуємо майже всю лінійку їхніх препаратів. Я вважаю, що їхня ціна-якість на сьогодні оптимальна. Раніше я заводив досліди, випробовував, а останні 3 роки по їхніх препаратах я вже не закладаю дослідів, адже переконався, що вони працюють не гірше, ніж оригінали, але при цьому вигідніші за ціною. Як кажуть – навіщо платити дорожче.
Серед препаратів можу, наприклад, виділити Дисулам. Це доволі непоганий збалансований продукт, який використовую, зокрема, на кукурудзі. Річ у тім, що вона у фазу до 5-7 листків дуже вразлива до бур’янів. І якщо в цю фазу їх не забрати, то потім добитися врожайності кукурудзи більше 10 тонн - просто нереально. Тож Дисуламом я забираю дводольні. Загалом у мене роздільне внесення. Спочатку вношу Дисулам, а потім зачищаю поле вже їхнім же Мілафортом.