Інсектицид, акарицид Нурел Д (Corteva)
Переваги препарату
- Швидка нокаутуюча та пролонгована захисна дія.
- Наявність «важкої» парової фази, що дозволяє контролювати шкідників у поверхневому шарі ґрунту, та у важкодоступних місцях.
- Універсальне та антирезистентне рішення на багатьох культурах завдяки комбінації двох діючих речових з різних хімічних груп.
Механізм дії
Препарат викликає параліч нервової системи та подальшу загибель шкідливих комах. Препарат починає діяти безпосередньо при прямому контакті з шкідником, потрапляючи у шлунок, та від парів, які проникають у трахеї шкідника. Препарат володіє швидкою стартовою дією (від декількох секунд або хвилин) але в середньому знищення шкідників відбувається протягом перших двох діб після обробки.
Нурелл® Д володіє потужною фумігаційною дією, що дозволяє контролювати шкідників, які знаходяться в укритті або ведуть прихований спосіб життя. Обприскування рослин при температурі вище 15°С значно посилює фумігаційну дію препарату. Середній період захисної дії становить 14-21 день після внесення.
- Хлорпірифос Фосфорорганічна речовина. Перебуваючи в організмі, фосфорилює ацетилхолінестеразу (білковий фермент нервової тканини), роль якої полягає в передачі нервового імпульсу. В результаті гальмування роботи ацетилхолінестерази, у синаптичної щілини збільшується концентрація ацетилхоліну, що веде до судом, паралічу, загибелі.
- Циперметрин Відноситься до класу піретроїдів. Виконує функцію блокатора натрієвого каналу шляхом зв’язування з ліпофільною частиною мембрани. Такий вплив згубно позначається на нервовій системі шкідника. Речовина відрізняється високою стійкістю по відношенню до температури або ультрафіолету.
Спектор дії
Препарат впливає на таких шкідників як: листоед, клоп шкідлива черепашка, листовійки, хрестоцвіті блішки, звичайний буряковий довгоносик, сірий буряковий довгоносик, щитоноска бурякова, молі, блішки, плодожерки, хлібна жужелиця, пьявіци, злакова попелиця, щитівка, кліщі, ріпаковий квіткоїд, скритнохоботнік, горохова плодожерка, горохова зернівка.
Рекомендації щодо використання
Оптимальна температура навколишнього середовища для застосування препарату знаходиться в межах від +10°С до +25°С, в період фізіологічної активності комах.
Норма робочого розчину: 100–200 л/га для польових культур, 800–1200 л/га для плодових культур залежно від об’єму крони.