Інсектицид Кілер (Трастчем Ко. Лтд.)
ПЕРЕВАГИ ІНСЕКТИЦИДУ КІЛЕР
- Інсектицид контактної, шлункової, фумігантної й репелентної дії, заснований на синергістичній взаємодії діючих речовин 2-х хімічних класів: фосфорорганічного й піретроїдного.
- Кілер знищує комплекс відкритоживучих сисних і гризучих комах на всіх стадіях їх розвитку (імаго, личинка, яйця), обмежує розвиток рослиноїдних кліщів та чинить інсектицидну дію на ґрунтових шкідників.
- Ефективний проти шкідників, стійких до піретроїдних і фосфорорганічних сполук.
- Висока початкова токсичність. Загибель комах і личинок відбувається в перші 48 годин після обробки.
- Період захисної дії складає від 2 до 3 тижнів, в залежності від погодних умов, норми внесення препарату та виду шкідників.
- Стійкий до змивання опадами.
- Фітотоксичний вплив на культурні рослини відсутній при дотриманні рекомендованих доз.
- Кілер можно використовувати при температурі починаючи з +8°С.
ЗАСТОСУВАННЯ ІНСЕКТИЦИДУ
- Для досягнення високої ефективності препарату Кілер обробку рослин необхідно починати при чисельності шкідників, що відповідає економічному порогу шкодочинності.
- Обприскування пшениці, ячменю, цукрових буряків та інших культур рекомендується проводити в період вегетації, яблуневі сади - до і після цвітіння.
- Обов'язковою вимогою є забезпечення суцільного покриття площі і рясне змочування рослин під час внесення препарату.
- Кілер не можна використовувати у спекотні дні ( з температурою понад +25°С). Обприскування бажано проводити у вечірні години, або вранці;
- Максимальна кількість обробок - 2.
- Забороняється проводити обприскування при швидкості вітру більше 3 - 4м/с.
- Сумісний з більшістю пестицидів за виключенням сильно лужних сполук та сполук, що містять мідь ( мідний купорос, бордоська суміш, тощо).
- Не рекомендується використовувати в баковій суміші з карбамідом та КАС, у зв'язку з можливістю проявлення ефекту фітотоксичності на культурі.
- Строк останньої обробки до збирання врожаю - 30 - 40 днів.
- Проводити механізовані роботи дозволяється через 3 доби, ручні роботи - 7 діб.
МЕХАНІЗМ ДІЇ ІНСЕКТИЦИДУ КІЛЕР
Діюча речовина хлорпірифос відноситься до класу фосфорорганічних сполук (ФОС), які є отрутою нервово-паралітичної дії. Механізм дії пов’яваний з пригніченням активності естераз, насамперед ацетилхолінестерази (АХЕ), яка відіграє важливу роль в передачі нервового імпульсу. За умов блокування цього ферменту пестицидом, вільний ацетилхолін накопичується в синатичній щілині, і нормальне проходження нервових імпульсів порушується –в результаті наступає тремор (судомна активність м’язів). що переходить в параліч.
Циперметрин належить до класу піретроїдів, яким притаманна відносна фотостабільність, селективна токсичність з урахуванням матаболічної деградації. Це інсектициди контактно-шлункової дії з високою початковою біологічною активністю. Механіз дії пов’язаний з порушенням обміну іонів натрію, деполяризацією мембрани. Діюча речовина пролонгує відкриття каналів для натрію, порушує обмін іонів кальцію, що призводить до виділення великої кількості ацетилхоліну при проходженні нервового імпульсу через синаптичну щілину.