Фізичні та хімічні властивості: Циперметрин — в'язка безбарвна рідина з кристалами зі слабким запахом.Технічний продукт містить вісім ізомерів, що розрізняються за фізико-хімічними властивостями і біологічною активністю. Одні з ізомерів більш ефективні проти лускокрилих, інші - жуків. Отримано речовини, що містять кілька окремих ізомерів. Швидко гідролізується в лужному середовищі, більш стабільний в кислому середовищі. Стійкий до теплового впливу.
Опис: Циперметрин — контактно-кишковий інсектицид з високою початковою активністю. Паралізує нервову систему як личинок, так і дорослих комах. Системною дією не володіє, але довго зберігається на оброблених поверхнях (20-30 днів), так як досить стійкий до дії високих температур і ультрафіолетових променів. Добре пригнічує стійкі до фосфорорганічних інсектицидів популяції попелиць.
Застосовується для боротьби з шкідниками бавовнику, плодових, баштанних, овочевих культур, виноградної лози, тютюну, сої, кукурудзи і злаків. Дасть задовільні результати (в г/га) проти сисних шкідників (15-25), проти тих, хто гризе (в тому числі жуків) - 50-100. Цікаве використання препарату для боротьби з бавовняною совкою. Ефективний також для боротьби з паразитами великої рогатої худоби, овець, свиней, домашньої птиці.
Дозволений:
У сільському господарстві:
Препарати на основі циперметрину використовуються проти шкідників наступних культур: пшениці (злакова попелиця, хлібний клопик, блішки, хлібні трипси, клоп шкідлива черепашка, хлібні жуки, злакові галлици, хлібна жужелиця, внутрістеблевие мухи); кукурудзи (на зерно) (бавовняна совка, кукурудзяний метелик); ячменю (внутрістеблевие мухи, пьявіца, хлібні блішки); льону-довгунця (лляні блішки); соняшнику (лучний метелик) і багато інших.
Сублетальні дози відштовхують (відлякують) багато видів комах, що підсилює дію препарату. Обприскування слід проводити свіжим розчином.
Вивчення процесів біохімії в зростаючій квасолі показали, що циперметрин в 0,0043% -нії концентрації зменшує накопичення білкового і загального азоту в листках протягом п'ятдесяти днів після обробки і впливає на утворення аскорбінової кислоти. У металевій тарі без доступу води можна зберігати тривалий час.
Згідно поширеній практиці, інструкції по застосуванню тієї чи іншої речовини розробляються відповідно до препаратів, що містять цю речовину. Для того щоб ознайомитися з інструкцією на препарат необхідно пререйти на сторінку даного пестициду.
Препарати на основі циперметрину відносяться до 2 і 3 класів небезпеки для людини і 1 і 2 класів небезпеки для бджіл.