Дізнавайтесь першими найсвіжіші агрономічні новини України на нашій сторінці в Facebook, Telegram, а також підписуйтесь на Instagram СуперАгронома.
Поширення шкідників в посівах ярих культур триває: експерт порадив методи боротьби
Боротьба зі шкідниками щосезону — унікальна. Однак незмінним лишається ризик суттєвого недобору майбутньої врожайності внаслідок недостатньо ефективних чи несвоєчасно проведених захисних заходів.
Тому із підвищенням температурного режиму, коли погодні умови будуть сприятливими для поширення шкідливих фітофагів, фахівці компанії Ukravit радять подбати про посіви ярих зернових і соняшника, своєчасно застосувавши відповідні інсектициди.
«Захист ярих зернових культур і соняшника від шкідників на початкових етапах вегетації надзвичайно важливий, а особливо — сьогодні, коли молоді рослини перебувають у стресі внаслідок знижених температур і приморозків, які спостерігалися по всій країні. Як зазначають наші менеджери з технологічної підтримки із різних областей, на посівах ярини вже наявні пошкодження клопом шкідливою черепашкою, пшеничним трипсом, злаковими мухами, попелицями, трипсами. На сходах соняшника відзначається шкідливість сірого південного та сірого бурякового довгоносиків, в окремих регіонах — піщаного мідляка. Із підвищенням середньодобових температур повітря вони розпочнуть активне розмноження та живлення. Тому, щоб не наразити посіви на ризик і убезпечитися від втрат майбутньої врожайності, доцільно регулярно моніторити стан посівів і за перевищення рівня ЕПШ шкідників своєчасно реагувати на загрози», – впевнений керівник департаменту агротехнологій компанії Олександр Мигловець.
Для контролю комплексу шкідників ярих зернових і соняшника Олександр рекомендує обрати інсектицид ХімАрс (тіаметоксам, 250 г/л + лямбда-цигалотрин, 80 г/л + альфа-циперметрин, 15 г/л). Тіаметоксам швидко поглинається та переміщується судинною системою рослин і при отриманні шкідником летальної дози блокує нікотинові рецептори в постсинаптичній мембрані синапсу. В результаті припиняється передача нервового імпульсу та рухома активність шкідника, що не дозволяє йому продовжувати процес живлення. А лямбда-цигалотрин та альфа-циперметрин порушують проникність клітинних мембран і виступають інгібіторами натрієвих каналів, внаслідок чого відбувається надлишкове виділення ацетилхоліну під час проходження нервових імпульсів через синаптичний ланцюжок, і шкідники гинуть через нервове перезбудження.
Читати по темі: Захист та вирощування соняшника в нових умовах: погода та економіка диктують правила
На зернових ХімАрс ефективно контролюватиме клоп шкідливу черепашку, попелиць, трипсів, цикадок, хлібних жуків, п’явиць, злакових мух, блішок, на соняшнику — попелиць, шипоноску, види довгоносиків, клопів, трипсів, совку тощо. Інсектицид забезпечує одночасно миттєву загибель шкідників та пролонгований захист посівів.
Олена Басанець, SuperAgronom.com



