Фізичні та хімічні властивості: В’язка безбарвна рідина з кристалами зі слабким запахом.
Технічний продукт містить вісім ізомерів, що розрізняються за фізико-хімічними властивостями і біологічною активністю. Одні з ізомерів більш ефективні проти лускокрилих, інші - жуків. Отримано речовини, що містять кілька окремих ізомерів. Швидко гідролізується в лужному середовищі, більш стабільний в кислому середовищі. Стійкий до теплового впливу.
Опис: Циперметрин - контактно-кишковий інсектицид з високою початковою активністю. Паралізує нервову систему як личинок, так і дорослих комах. Системною дією не володіє, але довго зберігається на оброблених поверхнях (20-30 днів), так як досить стійкий до дії високих температур і ультрафіолетових променів. Добре пригнічує стійкі до фосфорорганічних інсектицидів популяції попелиць.
При попаданні в організм членистоногих циперметрин, як і інші піретроїдні з'єднання, з боку внутрішньої стулки натрієвого каналу нервових клітин зв'язуються з ліпофільним оточенням мембрани. В результаті відбувається деполяризація мембрани і суттєве уповільнення відкриття/закриття натрієвого каналу. Зміна швидкості току іонів натрію в такому модифікованому піретроїдному каналі залежить від конкретного з'єднання.
Термін захисної дії 10 - 15 днів.
Препарати на основі циперметрину використовуються проти шкідників наступних культур: пшениці (злакова попелиця, хлібний клопик, п’явіца, блішки, хлібні трипси, клоп шкідлива черепашка, хлібні жуки, злакові галлици, хлібна жужелиця, внутрістеблевие мухи); кукурудзи (на зерно) (бавовняна совка, кукурудзяний метелик); ячменю (внутрістеблевие мухи, пьявіца, хлібні блішки); льону-довгунця (лляні блішки); соняшнику (лучний метелик) і інших.
Згідно поширеній практиці, інструкції по застосуванню тієї чи іншої речовини розробляються відповідно до препаратів, що містять цю речовину.
Препарати на основі циперметрину відносяться до 2 і 3 класів небезпеки для людини і 1 і 2 класів небезпеки для бджіл.