Фізичні та хімічні властивості: Світло-кремовий кристалічний порошок без запаху. Температура плавлення 139,1 °С.
Опис: Тіаметоксам - інсектицид системної і контактно-кишкової дії з трансламінарною активністю, пригнічує колючо-сисних комах.
Діюча речовина швидко поглинається рослиною і пересувається по ксилемі в необроблені частини рослин. Ефективний проти шкідників, які живуть і харчуються на нижній стороні листа (трансламінарну ефект). Період захисної дії складає 2 - 4 тижні.
У сільському господарстві:
Інсектицид широко застосовується для боротьби з рівнокрилими хоботними, трипсами, лускокрилими і з жорсткокрилими. Однак дія проти тепличної білокрилки малозначима.
Препарати на основі тіаметоксаму застосовують проти шкідників пшениці (хлібна жужелиця, клоп шкідлива черепашка), ячменю (п'явиця), картоплі (колорадський жук, дротяники) і багатьох інших овочевих, плодових і квіткових культур.
Препарати на основі лямбда-цигалотрину та тіаметоксаму застосовують проти шкідників пшениці (хлібна жужелиця, клоп шкідлива черепашка, хлібні жуки, внутрістеблевие мухи, злакові попелиці, пшеничний трипс, хлібні блішки), ячменю (п'явиця, внутрішньостеблові мухи, злакові попелиці), вівса (п'явиця ), капусти (капустяна попелиця, капустяна міль, капустяна совка, білявки), гороху (горохова попелиця, горохова плодожерка, горохова зернівка);
Препарати на основі тіаметоксаму, мефеноксаму і флудіоксонілу застосовують проти шкідників ріпаку (хрестоцвіті блішки).
Завдяки системним і трансламінарним властивостями інсектициди на основі тіаметоксаму (актара) можна використовувати для обробки бульб, що дозволяє захищати рослини, починаючи з періоду сходів, навіть при ранньому їх заселенні шкідниками.
Згідно поширеній практиці, інструкції по застосуванню тієї чи іншої речовини розробляються відповідно до препаратів, що містять цю речовину.
Препарати на основі тіаметоксаму відносяться до 2 і 3 класів для людини і 1 класу небезпеки для бджіл.