Поширення
Найбільшої шкоди комахи завдають у степовій зоні, однак комаха широко розповсюджена у посівах зернових по території всієї України, а також в Європі та Африці.
Біологія шкідника
Доросла комаха бурого або чорного кольору, з двома парами крил. Довжина тіла пшеничного трипса від 1,5-2 мм. Ротові органи у трипс сисні. Яйця у них білі, дуже дрібні. Личинки трипси темно-червоного кольору, з двома щетинками на останньому сегменті.
Трипси широко поширені в лісостеповій та степовій зонах. Ці шкідники дають одне покоління в рік. Трипси зимують в личинкової фазі в верхніх шарах грунту і частково в прикореневій зоні. Ця фаза триває від одного тижня до трьох з половиною. Дорослі пшеничні трипси з'являються в період, коли колосяться зернові злаки.
Найбільша їх чисельність на ярої пшениці відзначається на початку розтріскування обгортки колоса. Яйця самки відкладають по одному або групою по 3-5 штук на колоскові лусочки і стрижень колоса. В цілому самка відкладає 20-25 яєць. Через 6-8 днів відроджуються личинки.
Шкідливість
Трипси пошкоджують пшеницю яру і озиму, рідше жито. Вони висмоктують соки з зерен пшениці (рідше із зерен інших рослин) і колоскових лусочок, що призводить до недорозвинення колоса, в результаті цього лусочки знебарвлюються а зерно стає щуплим і легким.
Заходи захисту
Основні методи боротьби з пшеничним трипсом передбачають застосування сучасних інсектицидних засобів.