Дізнавайтесь першими найсвіжіші агрономічні новини України на нашій сторінці в Facebook, Telegram, а також підписуйтесь на Instagram СуперАгронома.
Фітовакцини як засоби активації імунітету рослин проти стресу — фахівці розповіли про сучасну технологію
Іспанська компанія LIDA Plant Research розробила інструмент, який може вирішувати як проблеми на полях, так і завдання сучасних тенденцій в агрогалузі. Йдеться про фітовакцини, пише AgroPages.
Зазначається, що фітовакцини — це природні речовини, що містяться в клітинних стінках рослин та деяких патогенів, здатні активувати захисні механізми у сільськогосподарських культур.
«Сьогодні фітовакцини є усталеною агрономічною реальністю, з доведеною ефективністю в польових умовах та прямим впливом на продуктивність та сталий розвиток фермерів», — йдеться у повідомленні.
Фітовакцини — це засоби, за допомогою яких молекули-«еліситори» застосовуються до рослин, активуючи їхню імунну систему захисту від біотичного стресу.
«Система захисту рослин подібна до системи ссавців, але замість вироблення антитіл вона базується на серії рецепторів, що знаходяться в клітинах, і коли вони сприймають присутність патогена, вони активують свою захисну систему. Коли інфекційні бактерії та гриби взаємодіють з клітинами рослин і контактують з цими рецепторами, активується імунна система стійкості рослин», — кажуть в компанії.
Розроблені тут фітовакцини базуються на молекулах, специфічних для структури грибів та бактерій. Ці молекули є своєрідними «посвідченнями» збудників хвороб: щойно рослина їх розпізнає, вона знає, як від них захиститися.
Читати також: Нова концепція використання індукторів системної стійкості рослин при вирощуванні агрокультур
Загалом, зазначають в компанії, вроджений імунітет — це найефективніша та найстійкіша система природного захисту рослин. Вроджений імунітет включає низку сигнальних шляхів для біохімічних реакцій, що відрізняються від відомих досі, пропонуючи нові альтернативи для підвищення врожайності та якості сільськогосподарських культур, коли виникають складні умови, що знижують виробництво.
Його використання дає змогу зменшити використання хімічних препаратів, тим самим сприяючи більш сталому та здоровому сільському господарству.
Алла Гусарова, SuperAgronom.com
Читати також: Біологічні препарати в агротехнологіях: вплив на врожайність та рентабельність вирощування соняшника



