Дізнавайтесь першими найсвіжіші агрономічні новини України на нашій сторінці в Facebook, Telegram, а також підписуйтесь на Instagram СуперАгронома.
Як зберегти якість насіння? Дайджест цікавих текстів про протруйники
До старту осінньою посівної кампанії залишаються лічені тижні-дні: техніка і ґрунт готуються, насіння купується. Щоб не забути про такий важливий процес, як протруювання насіння, пропонуємо ще раз переглянути поради колег та експертів стосовно цього питання.
Передусім нагадаємо: протруювання насіння фунгіцидними та інсектицидними препаратами дає можливість захищати молоді проростки та коріння від комплексу шкодочинних хвороб та шкідників на посівах зернових культур, і не тільки їх.
Звісно, у протруюванні насіння є певні застереження, але плюси все-таки переважають.
До слова, комплексні підходи завжди дають кращий результат. Ця теза стосується і протруювання. Всебічний захист, як то кажуть, «одним махом».
Перед тим, як братись за фунгіцидне протруювання, варто згадати, які ж хвороби атакують насіння, та як підбирати «терапевтичні заходи».
Взагалі, щоб ефективність протруювання була максимальною, а насіння при цьому не отримувало зайвий стрес через фітотоксичний вплив самого протруйника, варто прискіпливо обирати препарати ― кажуть фахівці.
А ось і чинники, за якими треба робити вибір: активність та механізм дії діючих речовин; їх кількісний вміст; наявність допоміжних компонентів; препаративна форма. Оптимальне поєднання цих факторів ― і захист озимої пшениці забезпечено.
Дуже важливі як діюча речовина, так і формуляція препарату, ну і, звісно, якість самого процесу обробки насіння ― детально і в картинках.
Ось ціла підбірка, як українські аграрії різних регіонів захищають посіви озимої пшениці на початкових етапах: коли у традиційно вологозабезпечених Тернопільщині і Хмельниччині весняна посуха ставить бар'єри рослинам для росту; та як фунгіцидний протруйник із властивістю фізіологічного впливу «вкорінює» пшеницю під сильними вітрами, що вирували навесні на Полтавщині і Сумщині.
І це не лише ми кажемо, а й самі агрономи.
Микола Золотий, головний агроном ПАП «Обрій»:
Володимир Баран, головний агроном ТОВ «Маяк»:
Владислав Кривченко, головний агроном ФГ «Світанок»:
Віталій Полянський, агроном по захисту рослин ТОВ «АПК Докучаєвські чорноземи»:
До речі, ми самі дізналися і з вами поділилися досвідом білоруських аграріїв щодо секретів вирощування та захисту тієї ж пшениці.
Захищаючи від хвороб, протруйник може і насіння “зачепити”. Тож додатковий антистресовий компонент у препараті ― це важливо.
Взагалі, протруйник може вберегти посіви не лише на початкових етапах. Поширення сажкових хвороб ― це також наслідок неякісного протруювання.
Що ми все про пшеницю та про пшеницю. Картоплю теж потрібно захищати, особливо від ризоктоніозу, який може добряче попсувати вам врожай.
Інокулюючи насіння сої, ви щзаселяєте його бактеріями, а протруюючи ― захищаєте від збудників. Як поєднати ці два завдання, не знижуючи ефективності? Фахівець відповість детально на ці запитання. Ну і трошки про протруювання кукурудзи дізнаєтесь).
А тут ми зібрали для вас підбірку з трьох десятків протруйників із каталогу ЗЗР Нашого сайту, про які у 2018 році читало найбільше відвідувачів.