Кормові трави

1092

Кормові трави — це сільськогосподарські культури, що здатні формувати значний врожай надземної маси, яку використовують у якості зеленого корму, сировини для отримання сіна, сінажу, силосу, кормів штучного сушіння тощо.

Кормові трави за тривалістю життя поділяють на однорічні та багаторічні рослини, за ботанічною характеристикою – на групи, що належать до різних ботанічних родин (частіш за все тонконогові, бобові, капустяні, айстрові).

Біологічні особливості кормових трав (однорічних тонконогових – суданська трава, могар, райграс однорічний, бобових – власне кормові однорічні – вика яра та озима, кормовий горох (пелюшка), однорічні види конюшини, середела, багаторічних бобових конюшина, люцерна, еспарцет, буркун, а із злакових – тимофіївка лучна, стоколос безостий, грястиця збірна, житняк), технології їх вирощування.

Бобові трави відрізняються великим вмістом білку і здатністю фіксувати азот атмосфери. Нові кормові трави відрізняються великою врожайністю і здатністю давати декілька укосів зеленої маси за сезон. 

Серед кожної з цих груп є однорічні і багаторічні види. Серед однорічних бобових трав широко розповсюджені яра і озима вика, середела, із злакових - суданська трава і могар, із нових кормових трав - амарант. 

Популярне