EBITDA на гектар (Ебітда)

326

EBIT та EBITDA допоможуть оцінити привабливість компанії для інвестицій.

Кому буде цікаво: керівництву, інвестору, кредитору.

EBIT і EBITDA - взаємозалежні показники, тому їх треба розраховувати разом для досягнення однієї мети.

Читати: EBITDA на гектар. Як агроному порахувати EBITDA?

EBIT часто прирівнюють до операційного прибутку, але це трохи інший показник. EBIT - це основа для оцінки бізнесу, потрібно лише помножити значення EBIT на певний мультиплікатор. Для малих та середніх підприємств цей мультиплікатор дорівнює приблизно 3-5. Тобто, нормальний бізнес коштує в 3-5 разів більше EBIT.

Читати по темі: Віктор Марценюк: Наша мета - підвищення EBITDA по вcіх підрозділах

EBITDA - це похідна від EBIT. Основне призначення показника в тому, щоб можна було порівнювати різні підприємства, що працюють в одній галузі. При цьому не мають значення розміри інвестицій, боргове навантаження або застосовуваний податковий режим - мають значення тільки вид діяльності та операційні результати. EBITDA - це показник, який ви швидше покажете банку або інвестору, щоб пояснити як швидко компанія може повернути гроші.

Формула:

  • EBIT = Фінансовий результат до оподаткування + Процентні витрати
  • EBITDA = EBIT + Амортизація

Що відноситься до доходів та витрат: Якщо в розрахунок також додаються одноразові операції, такі як курсові різниці, то можна отримати так звану "корекцію EBIT або EBITDA". У свою чергу, процентні витрати - це коли ви виплачуєте лише проценти, але не тіло кредиту.

Популярне