Дізнавайтесь першими найсвіжіші агрономічні новини України на нашій сторінці в Facebook, Telegram, а також підписуйтесь на Instagram СуперАгронома.
Віктор Марценюк: Наша мета - підвищення EBITDA по вcіх підрозділах
Нещодавно начальником агрономічного відділу МХП було призначено Віктора Марценюка, який до того обіймав позицію старшого агронома «Зернопродукту МХП». Нам вдалося поспілкуватись з новим головним агрономом та дізнатись про нього трохи більше.
SuperAgronom.com: Пaне Вікторе, розкажіть, будь ласка, як ви стали агрономом.
Віктор Мaрценюк: Маю сказати, що, як у багатьох випускників школи, у мне не було чіткого визначення з майбутньою професію. У місті Вінниця, звідки я родом, є Вінницький аграрний університет, тож багато моїх однокласників вступали саме до нього, вступив і я. Мені пощастило, адже випадковий вибір обернувся на одне з найкращих рішень мого життя: навчання настільки захопило мене, що я не уявляв і не уявляю себе в іншій професії. Я здобув рівень бакалавра за напрямом «Агрономія», а вже в магістратурі обрав більш вузьку спеціалізацію – «Селекція та насінництво».
SuperAgronom.com: Якими були ваші перші кроки у професії?
Віктор Мaрценюк: Ще під час навчання в університеті я мав можливість проходити виробничу практику в Інституті кормів та сільського господарства Поділля у Вінниці, де займався польовими випробуваннями та дослідами. Це був корисний досвід, завдяки якому після закінчення університету у мене було знання не лише теорії, а й уміння застосовувати ці знання на практиці. Професійну діяльність розпочав в 2011 році в компанії «Мрія Агрохолдинг» через програму стажування «Агрошкола», на посаді помічника агронома. Це щось на кшталт «МХП СТАРТ», але суто для агрономів, з високим рівнем інтенсивного теоретичного навчання та роботи в полі. Застарілі університетські знання змінювались на сучасні та високотехнологічні. Після закінчення стажування, я залишився працювати в агрохолдингу агрономом-технологом, а через три роки перейшов на роботу до підприємства «Біона Сервіс», де спеціалізувався на біологічному захисті рослин.
SuperAgronom.com: Коли ви прийшли до «Зернопродукту МХП»? Яким було ваше враження від підприємства?
Віктор Мaрценюк: До «Зернопродукту МХП» на посаду старшого агронома я працевлаштувався у жовтні 2016 року. Перше, що мене вразило – технології вирощування, вони були на дещо вищому рівні, аніж ті, з якими я мав до того справу. Також були культури, з якими я був не так добре знайомий: соняшник та кукурудза, тож довелось швидко вчитись. Останніми роками ми у «Зернопродукті МХП» робили ставку саме на кукурудзу, і недарма – рекордні врожаї тому підтвердження.
SuperAgronom.com: Які сучасні технології, запроваджені на «Зернопродукті МХП», ви могли б відзначити&
Віктор Мaрценюк: Автоматизоване робоче місце агронома. Як на мене, це одна з найефективніших систем, яка дозволить розвантажити агронома від паперової роботи, залишивши суто професійні обов’язки, які впливають на кінцевий результат – врожай. Також вважаю перспективним розвиток технологій точного землеробства: це і економічно обґрунтовано, адже дозволяє заощаджувати на прямих витратах, і позитивно впливає на ріст та розвиток рослин.
SuperAgronom.com: Що плануєте на цей рік, можливо, на наступний?
Віктор Мaрценюк: Сьогодні я продовжую більш тісно знайомитись з роботою рослинницьких підприємств, вже встиг відвідати «Урожайну країну», «Агро-С», Філію «Рідний край», планую відрядження і на решту підприємств. Щодо планів, то вони незмінні, що на посаді у «Зернопродукті МХП», що у ЦО МХП – підвищити показник . EBIТDA (аналітичний показник, що дорівнює обсягу прибутку до вирахування витрат з виплати відсотків, податків і нарахованої амортизації). Цього й будемо добиватися.
Читaти по темі: Економіка рослинництва: в допомогу агроному, який займається бюджетуванням