Детрит

3509

Детрит — це мертві рослинні і тварини останки (наприклад, що обпали листи, трава і т. ін.). Організми, які займаються біоредукцією, створюють особливий ланцюг живлення, основою якого є детрит. Тому такий ланцюг живлення називають детритним.

Детритний тип трофічного ланцюгу (ланцюг розкладання) — починається від неживої органічної речовини. Кожна трофічна група біоценозу внаслідок життєдіяльності утворює значну кількість органічних речовин – детрит. Інтенсивність формування відмерлої органічної речовини в екосистемі може значно коливатися у часі (наприклад, листопад дерев або линяння птахів та ссавців). Така органічна речовина може переноситися на великі відстані та накопичуватися у значних обсягах – затоплена деревина та листя на дні водойм.

Ці органічні рештки розкладають деструктори, або редуценти – організми, які забезпечують їх мінералізацію (руйнування або розкладання шляхом спрощення будови речовини). Деструкторами у пасовищних трофічних ланцюгах переважно виступають мікроорганізми (бактерії, дріжджі, гриби) та дрібні тварини (нематоди, кільчасті черви, комахи). Завдяки їхній діяльності відбувається повернення до мінеральної форми елементів, які містяться в органічних речовинах. Це забезпечує можливість їх повторного засвоєння продуцентами.

Приклад: Детрит - дощові черв'яки - комахоїдні птахи - хижі птахи.

Популярне