Дізнавайтесь першими найсвіжіші агрономічні новини України на нашій сторінці в Facebook, Telegram, а також підписуйтесь на Instagram СуперАгронома.
Весняна рістрегуляція «витягнула» врожайність озимого ріпаку в центрально-західному Лісостепу
Традиційно на озимому ріпаку восени проводять регуляцію росту. Але цьогоріч досить актуальною була весняна рістрегуляція.
Про це розповів Микола Сучек, директор агротехнічного департаменту агроконсалтингової компанії ProPole, у матеріалі: За нинішніх умов ідеться про те, щоб урятувати врожай і додати прибавку до врятованого — Микола Сучек про складну весну 2025.
«Тобто коли рослини ріпаку досягли 10 см і вже відбулося відновлення вегетації, ми дозами тебуконазолу провокували закладання і пробудження сплячих бруньок. Тому навіть там, де була мала густота рослин, ріпак розгілкувався і почав заповнювати прогалини на полі. Надалі ми працювали вже по бутонах комплексом стимулюючих речовин із мікроелементами, щоб отримати максимальне зав’язування стручків. Скажемо відверто, не завжди до наших порад дослухались, але там, де їх виконали в повному обсязі, якраз є результат», — підкреслив Микола Сучек.
Він додав, що цьогоріч, особливо на півдні, з ріпаком і справді були великі проблеми. Бо коли під час цвітіння стаються критичні температури, то агротехнічними прийомами йому вже не дуже допоможеш. Але якщо рослини збереглися, і захисно-стимулювальними заходами підтримувати цвітіння, то посіви можна врятувати.
«Я вам більше скажу. От зараз ми стикнулися уже в травні, що у Центрально-Західному Лісостепу пішли затяжні дощі. Відповідно пригальмувало бджолозапилення. На цей процес ми вплинути не могли, проте могли розтягнути процес цвітіння, стимулювати життєздатність пилку, стимулювати культуру для того, щоби продовжувала утворювати нові бутони. Наші заходи навіть спричинили другу хвилю цвітіння. І таким чином це дає можливість витягнути по максимуму з цього ріпаку. Поки що спостерігаємо далі», — розповів експерт.
Зокрема, на Хмельниччині аграрії подекуди збиралися передискувати посіви ріпаку. Але після весняної рістрегуляції отримали відмінне гілкування. Крім того, комплексом мікроелементів вдалося підвищити відсоток зав’язування стручків.
Звісно, за його словами, вже запланованих 4,5-5,0 т/га (йдеться про господарство на Тернопільщині, яким опікується компанія ProPole) за таких умов не отримаєш, проте досягнути достойного врожаю і за ціною, яка очікується на ріпак, заробити на ньому — цілком реально.
Меланія Несмачна, SuperAgronom.com


