Дізнавайтесь першими найсвіжіші агрономічні новини України на нашій сторінці в Facebook, Telegram, а також підписуйтесь на Instagram СуперАгронома.
Збирання ячменю на Миколаївщині розпочнуть через півтора-два тижні
На Миколаївщині в ДП «Золотий колос Коларовський» через півтора-два тижні планують збирати озимий ячмінь, а через місяць — нішеві культури, які засіяні на більшій площі підприємства. Повідомляється на сайті Суспільного.
У господарстві вирощують культури за технологією no-till. Поле площею 120 гектарів засіяне льоном.
«Льон переробляється на олійноекстракційних заводах на олію. Вона використовується як у харчових, так і у медичних цілях», — каже агроном Яків Пінчук.
Нішеві культури сягають понад половину від площі господарства. За словами агронома, вони менш вибагливі та більш прибуткові, ніж традиційні зернові та соняшник. Наразі відцвітає гірчиця, лише днями з’явилися квіточки на коріандрі, льон вже масово цвіте.
Влітку, ближче до збирання врожаю, ціна на аграрну продукцію знижується, каже керівниця господарства Надія Іванова. Закупники розраховують на тих сільгосптоваровиробників, які не мають можливості зберігати зібране.
«До прикладу: місяць тому ячмінь був 10 200–10 600 гривень (з ПДВ) за тонну, сьогодні він вже 8600–8700. Я думаю, коли почнуться жнива, ціна ще до низу піде. Це завжди так відбувається», — каже вона.
Читати: Нішеві культури в Україні: аналітика за 2020–2024 роки
Така ж тенденція і з нішевими культурами.
«Якщо казати про льон у 2024 році, то у період збирання ціна була від 9000 до 13 000 гривень за тонну, залежно від якості, умов. Наразі той самий коричневий льон до 40 тисяч гривень коштує».
Щодо можливостей для експорту аграрної продукції директорка каже: цьогоріч змін немає, оскільки порти Одещини працюють. Проте є зміни у номенклатурі товарів. За її словами, з минулого року виробництво деяких нішевих культур збільшилося, і вже почали відправляти не тільки автівками, а вже і морем (льон, коріандр).
Стан усіх посівів добрий або задовільний.
Читати по темі: За нинішніх умов ідеться про те, щоб урятувати врожай і додати прибавку до врятованого — Микола Сучек про складну весну 2025
Олена Басанець, SuperAgronom.com



