Дізнавайтесь першими найсвіжіші агрономічні новини України на нашій сторінці в Facebook, Telegram, а також підписуйтесь на Instagram СуперАгронома.
Профілактичні обробки озимого ячменю в умовах стресу рослин — аграрії поділилися результатами
У ТОВ «Агро фірма «Південна», що входить до складу Tekom Agro Group завершено профілактичну фунгіцидну та інсектицидну обробку посівів озимого ячменю. Цей агротехнічний етап проводився на тлі екстремальних абіотичних стресів, які супроводжували вегетаційний період культури протягом усього сезону.
Про це повідомляється на facebook-сторінці компанії. Пише SuperAgronom.com.
Цей агротехнічний захід відбувався на тлі екстремальних абіотичних стресових факторів, які супроводжували вегетаційний цикл культури протягом сезону.
«На початкових фазах розвитку рослини зазнали впливу низьких температур, які коливалися від +1 до -3°C, у поєднанні з інтенсивними вітровими потоками до 15-20 м/с, що спричинило механічні пошкодження тканин та дефіцит транспірації. Подальший дефіцит атмосферних опадів, а в зоні розташування нашого господарства в Білгород-Дністровському районі, ми мали менше 30% середньобагаторічної норми за березень-квітень, призвів до порушення гідротермічного балансу ґрунтів, зумовивши гетерогенність морфофізіологічних показників: фрагментарне кущення, асинхронне формування генеративних органів, редукцію довжини колосу», — Руслан Гриценко, повідомив заступник директора з виробництва.
Водночас, за його словами, після локальних дощів, які пройшли у травні, фахівці агрономічної служби відзначають ознаки відновлення фізіологічної активності рослин. Наразі стан посівів оцінюється як задовільний: відновлення тургору листкової маси, інтенсифікація фотосинтетичної активності, формування репродуктивних структур з показниками, близькими до мінімальної біологічної норми.
Як підсумовують у компанії, озимий ячмінь сорту Ханнелоре продемонстрував високу стійкість до стресів завдяки оперативному агрохімічному супроводу.
Тим часом у ТОВ «Ясні Зорі» повідомляють про активну фазу розвитку соняшнику у трьох відділеннях — Мардарівка, Дібрівка та Абамєліково.
Сходи соняшнику, у трьох відділеннях ТОВ "Ясні Зорі", знаходяться у фазі першої пари листків. Кількість опадів за останні два тижні є достатньою для підтримання вологості в ґрунті на ранніх фазах розвитку культури.
Читайте також: Фази розвитку соняшнику ВВСН, шкодочинні фактори та догляд за посівами
«Сума опадів за минулі 2 тижні у зоні розташування відділків Мардарівка, Дібрівка і Абамєліково, склала від 30 до 40 мм, і для розвитку сходів соняшнику такого рівня вологи в ґрунті достатньо».
Водночас температура залишається стримувальним фактором для росту рослин:
«Проте нинішній температурний режим, на півночі Подільського району Одеської області, на жаль, пригальмовує ріст сходів. Скажімо, сьогодні зранку було лише +6°С, зараз маємо +9°С, а вночі температури ще знижуються і відповідно це не сприяє інтенсивному росту соняшнику. Рослини стресують. Моніторимо поля і за необхідності проводимо гербіцидний захист», — каже головний агроном агрооб’єднання Наумчук.
Щоб підвищити ефективність вирощування, агрономічна служба Tekom Agro Group традиційно закладає дослідні посіви з різними гібридами, щоб потім у товарних посівах вибрати ті, які найкраще розкривають свій потенціал урожайності. Цьогоріч, у ТОВ "Ясні Зорі", посіяли соняшник від компаній Limagrain, Syngenta, Strube.
Меланія Несмачна, SuperAgronom.com



