Дізнавайтесь першими найсвіжіші агрономічні новини України на нашій сторінці в Facebook, Telegram, а також підписуйтесь на Instagram СуперАгронома.
Підживлювати пшеницю сульфатом амонію недоцільно — думка
Про доцільність застосування сульфату амонію і його переваги в порівнянні з аміачною селітрою або карбамідом чи з іншими видами добрив для підживлення, зокрема, озимої пшениці, розповів на своєму Youtube-каналі Сергій Авраменко, доктор с.-г. наук, головний науковий співробітник Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН.
«Практично на в усіх регіонах України ми маємо гострий дефіцит сірки в ґрунті. І в зв'язку з цим багато продавців мінеральних добрив нам пропонують сульфат амонію, сульфат магнію або водорозчинну сірку, тобто будь-які види добрив, які містять сірку у своєму складі,. Нам пояснюють, що саме сірка буде тим самим каталізатором для засвоєння азоту, тобто завдяки сірці буде азот краще поглинатися», — каже Сергій Авраменко.
Фахівець зазначає, що особисто він в умовах Полтавської, Харківської, Донецької областей ознак сірчаного голодування на рослинах не спостерігав.
«Крім того, я практично не зустрічав результатів наукових досліджень, де досліджувалися різні види добрив, і науково було б на основі дослідів доведено перевага саме сульфату амонію перед аміачною селітрою, наприклад. І для того, щоб вивчити це питання досконало, я особисто заклав такі дослідження ще три роки тому і зараз вони продовжуються. Ми вивчаємо різні види добрив, і сульфат амонію, і аміачну селітру, і карбамід, в різні строки внесення після різних попередників і багато інших там факторів накладається. І що я помітив поки що на основі попередніх результатів: якщо ми вносимо одну і ту ж саму дозу по діючій речовині, наприклад 30 кг/га азоту, то сульфат амонія не має ніяких переваг у порівнянні з тією ж самою аміачною селітрою або карбамідом», — розповів науковець.
Вносити велику кількість сірки, зокрема у складі сульфату амонію, доцільно лише на грунтах із явним дефіцитом цього елементу, каже Сергій Авраменко. В усіх інших випадках аграрії вносять велику кількість не потрібної на даний момент речовини, яка стане баластом.
«На мою думку і на основі моєї практики виробничої практики можна забезпечити потребу рослин у сірці шляхом внесення водорозчинних добрив по листу у період вегетації в невеликих кількостях, і саме в тих кількостях, які будуть потрібні для рослин. І цього буде цілком достатньо», — підсумовує фахівець.
Олена Басанець, SuperAgronom.com