Дізнавайтесь першими найсвіжіші агрономічні новини України на нашій сторінці в Facebook, Telegram, а також підписуйтесь на Instagram СуперАгронома.
Виробництво жита в світі скорочується, натомість в ЄС тенденція збільшення площ та урожайності
19 грудня 2023, 12:00
Уже третій рік поспіль світове виробництво жита скорочується. У 2023 році урожай переважно знизився. Виключенням став Європейський Союз, де відбулось збільшення як площі жита, так і врожайності у Німеччині, Польщі, Естонії та Фінляндії. Про це повідомляється на facebook сторінці «КВС-УКРАЇНА» з посиланням на УкраАгроКонсалт.
Всередині ЄС ціни на жито у цьому сезоні помітно нижчі за минулорічні. Наприклад, станом на першу декаду грудня ціна жита у Польщі складала 148 €/т, що на 42% нижче ніж минулоріч. Подібна ситуація спостерігається і у Німеччині та країнах Балтії. Пропозиція зерна достатня для задоволення потреб внутрішнього ринку. Але найнижча ціна спостерігається в росії, де конкуренцію місцевій переробці складає також борошно з Білорусі.
Жито озиме:технологія вирощування, обробіток ґрунту,
добрива, насіння, захист та збирання
Читатидобрива, насіння, захист та збирання
Перспективи для поставок українського жита до Європи все ж є. З початку сезону і до середини грудня ЄС скоротили імпорт на 15% порівняно з минулорічним до 41тис.т. Основним покупцем є Іспанія, а основним постачальником – росія. У ЄС існує деяка ніша для імпорту жита. Поставки до Іспанії привабливіші саме морем. Якщо морський коридор працюватиме стабільно, а більшість сухопутних кордонів будуть розблоковані, українське жито матиме можливість наростити свою присутність на європейському ринку.
Під урожай 2024 р. озимого жита в Україні посіно 77,2 тис. га. Жита найбільше посіяли на Волині (15 тис. га), Рівненщині (12,4 тис. га) та Чернігівщині (12 тис. га).
Олена Басанець, SuperAgronom.com (Агроновини)
Читайте також
Ефективність мікроелементів у післяжнивному посіві сої — аграрій поділився досвідом
У найближчі роки очікується скорочення прибутку у сільському господарстві
Завдяки вівцям в господарстві «Богдан і К» економлять на гліфосаті
Купувати землю потрібно зараз, бо за 20 років вона коштуватиме $15 тис. — аграрій
Матеріали до теми
Популярне