Дізнавайтесь першими найсвіжіші агрономічні новини України на нашій сторінці в Facebook, Telegram, а також підписуйтесь на Instagram СуперАгронома.
Вчені розробили біосенсорний метод виявлення сірої плісняви за допомогою звичайних дріжджів
Дослідники Колумбійського університету розробили революційний інструмент виявлення сірої плісняви. Вартість проведення одного тестування складає всього 1 цент.
Дослідники університету розробили революційний інструмент виявлення патогенних організмів в сільськогосподарських культурах. За допомогою звичайних побутових пекарських дріжджів вчені створили недорогий локальний тест, який вказує на рівень вмісту чужорідних мікроорганізмів, який, як сподіваються дослідники, допоможе у спостереженні і ранньому виявленні грибкових патогенів, що сприяють виникненню серйозних захворювань сільськогосподарських культур, повідомляє zerno-ua.com.
Грибкові мікроорганізми призводять до величезних втрат врожаю сільськогосподарських культур. Проте на боротьбу з патогенами і захворюваннями, які вони викликають, виділяється недостатня кількість коштів.
За словами наукового співробітника Колумбійського університету Вірджинії Корніш, витрати на використання нового пристрою за одне тестування складають 1 цент. Біосенсор простий в експлуатації, широко доступний для виробництва і не вимагає холодильних установок.
Традиційна діагностика часто заснована на дорогих реагентах, спеціалізованому обладнанні. Ці фактори передбачають залучення значних фінансів. Для вирішення зазначеної проблеми група вчених Колумбійського університету на чолі з Вірджинією Корніш вирішили замінити патогенні специфічні рецепторні білки природними рецепторами клітинної поверхні пекарських дріжджів. Науковці внесли зміни в ДНК пекарських дріжджів, і домоглися вироблення лікопіну — пігменту, що визначає забарвлення плодів, наприклад, помідорів. Це дозволило модифікованим дріжджів «червоніти» при зіткненні з патогенними організмами.