19 листопада 2021, 18:00, Україна

Опубліковано звіт щодо фітосанітарного стану озимих культур в Україні

Про це інформує Держпродспоживслужба.

«За останній тиждень сонячна погода змінювалась на хмарну з опадами. Подекуди спостерігався туман, крижаний туман, паморозь. Скрізь у ранкові години відмічено заморозки до -8°С. Значні амплітуди добової температури повітря були сприятливими для загартування рослин і обумовлювали формування достатньої їх морозостійкості. Вегетаційні процеси відбувались переважно за рахунок денних температур. В східних областях відмічено припинення вегетації озимих культур та багаторічних трав. Уповільнився розвиток ґрунтоживучих шкідників та хвороб, завершили живлення листогризучі та сисні шкідники на зимуючих культурах», — зазначають експерти Держпродспоживслужби.

Шкідливість гусениць озимої совки відмічали на 10-66% обстежених площ (в залежності від поля) озимих зернових і ріпаку. Де вони, за чисельності 0,3-2 екз/м², пошкодили до 8% рослин (Київська, Дніпропетровська, Кіровоградська обл.).

Читати по темі: Названо сорт картоплі, який не нищить колорадський жук

Повсюди на 3-32% посівів озимої пшениці, за чисельності 0,3-2 екз/м², поволі триває живлення личинок хлібної жужелиці. Різновікові личинки (1-3 віків) пошкодили до 9% рослин. За надпорогової чисельності (2-3 і більше личинок жужелиці, гусениць озимої совки на 1 м²) та температури повітря не нижче +5°С озимі зернові у фазу кущіння захищають обприскуванням дозволеними препаратами.

На 3-25% обстежених площ в усіх агрокліматичних зонах, особливо в західних областях борошнистою росою, септоріозом, кореневими гнилями охоплено 1-8% рослин озимої пшениці. У Закарпатській, Кіровоградській та інших областях іржею уражено 2-3% рослин зернових. 1-7% рослин озимого ячменю уражено гельмінтоспоріозом та ринхоспоріозом.

На озимому ріпаку скрізь виявляли альтернаріоз, борошнисту росу, фомоз, пероноспороз та білу плямистість на 2-7% рослин. В посівах озимого ріпаку розвиток комплексу хвороб стримується проведенням обробок фунгіцидами.