Біологічні особливості
Однорічні ярі ранні. Сходить в березні-травні. Максимальна плодючість 400-600 зернівок. Глибина проростання: найкраще сходить з глибини 3-5 см, але може сходить і з глибини 20-30 см. Життєздатність в ґрунті 3-4 роки, а те, що знаходиться глибоко, може зберігати її до 7-8 років на різних ґрунтах. Періоду спокою недостигле насіння не має, а достигле потребує не менше 5 місяців визрівання. Температура проростання мінімальна +1...+2°С, оптимальна +16...+20°С. До ґрунтів невибагливий, а завдяки довгому корінню здатен всмоктувати воду зі значної глибини, тому вважається посухостійким. У посівах культурних рослин успішно конкурує за воду і пригнічує паростки інших трав.
Поширення
Поширений по всій Україні. Засмічує посіви ярих зернових культур і рідкі посіви озимих. Росте на парах, при дорогах.
Заходи боротьби
Більш пізні строки сівби та післясходове боронування посівів, дотримання сівозміни, обробіток грунту по типу напівпару, застосування рекомендованих для культур гербіцидів.
Стебло: пряме, висотою 30-120 см, опушене або голе по вузлах.
Листки: ланцетно загострені.
Суцвіття: розлога або дещо стисла волоть, яка складається з окремих колосків, в одній волоті їх можє бути в середньому від 40 до 60. Колоскові луски довжиною 20-30 мм.
Коренева система: мичкувата, проникає в ґрунт на глибину 136-160 см і розходиться в сторони від стебла на 50 см.
Плід: плівчаста зернівка. Форма веретеноподібна. Нижня квіткова луска ланцетної форми, посередині до неї кріпиться колінчастий остюк, спірально закручений у нижній частині. Колір ясно-коричневий, сірий або жовтуватий. Розмір: довжина 8-16 мм, ширина1,8-2,5 мм і товщина 1;5-2,5 мм. Маса 1000 зернівок 15-25 г.