Біологічні особливості
Однорічні ярі пізні. Сходить з травня до кінця літа. Сім'ядолі яйцеподібні, сплюснуті, світло-жовті, завдовжки 5-12 мм, завширшки 3-6 мм. Перші листки округло-яйцеподібні, покриті волосками 8-15, 13-17 мм. Епікотиль не розвинений. Гіпокотиль злегка фіолетовий, покритий дрібними залозистими волосками. Цвіте з червня до пізньої осені, плодоносить в липні-жовтні. Глибина проростання не більше 4-5 см Максимальна плодючість 282 тис. насінин. Життєздатність в ґрунті 1-3 роки. Температура проростання мінімальна +10...+12°С, оптимальна +24...+26°С, максимальна - +34...+36°С.
Поширення
Поширений по всій Україні, особливо на зрошуваних землях півдня України і в Криму на посівах овочевих культур та сої. На півночі його значення як бур’яну знижується.
Заходи боротьби
Провокації насіння до проростання в післяжнивний період і знищення проростків наступними обробітками, досходове і післясходове боронування посівів пізніх ярих культур.
Стебло: висотою 15- 90 см, пряме розгалужене, голе або з рідкими волосками.
Листки: еліптично-яйцевидні або яйцевидно-трикутні, виїмчасто-зубчасті або цілокраї, на коротких черешках.
Суцвіття: зонтикоподібний завиток. Квітки білі або жовтувато-зелені, рідко злегка фіолетові.
Корінь: стрижневий.
Плід: ягода. Форма плоду куляста двогнізда багатонасінна. Розмір плоду 7-9 мм у діаметрі. Колір плоду чорний, рідше жовтий, білий або червоний. Форма насіння округлояйцеподібна, сильно сплюснута. Колір насіння світло-соломисто-жовтий. Розмір насіння: довжина 1,75-2 мм, ширина 1,25-1,5 мм, товщина 0,5-0,75 мм. Маса 1000 насінин 0,5- 0,75 г.