Біологічні особливості
Однорічні зимуючі. Сходить в березні-травні, а літньо-осінні перезимовують. Цвіте в травні-серпні. Плодоносить в липні-вересні. Максимальна плодючість 50 тис. насінин, глибина проростання не більше 1-1,5 см. Життєздатність в ґрунті: свіжодостигле насіння в посушливий рік має період спокою і проростає лише наступної весни.
Поширення
Росте по всій території України. Росте на полях, степових пасовищах, біля доріг по всій країні, на сході рідшає і зникає.
Заходи боротьби
Чергування культур без повторних посівів озимих; лущення стерні; рання зяблева оранка і знищення розеток в системі напівпарового зяблевого обробітку в літньо-осінній період; якісна оранка з наступним обробітком під озимі культури; ранньовесняне боронування озимих; передпосівний обробіток під ярі зернові і просапні культури; до- і післясходове боронування просапних культур і догляд за їх посівами; післясходове боронування зернобобових; знищення бур'янів на необроблюваних землях.
Стебло: пряме, жорстковолосисте, висотою 30- 80 см.
Листки: чергові, перистороздільні, з гострозубчастими часточками. Перша і друга пара листків сходів яйцевидні, цілокраї, на черешках.
Суцвіття: квітки поодинокі, на верхівці стебел. Віночок яскраво-червоний, іноді рожевий чи білий.
Корінь: стрижневий.
Плід: коробочка. Форма плоду округла чи оберненояйцевидна, гола. Форма насіння ниркоподібна прямокутновиїмчаста. Колір насіння коричневий з червоним відтінком. Колір плоду темно-солом’яний або сіро-бурий. Розмір: довжина 0,75-1 мм, ширина 0,5-0,75 мм, товщина 0,5 мм. Маса 1000 насінин 0,1-0,2 г.