Біологічні особливості
Однорічні ярі. Сходить в березні-травні, Цвіте в червні-серпні. Плодоносить з липня. Глибина проростання не більше 6-8 см. Життєздатність в ґрунті до 57 років. Свіжодостигле насіння в посушливі роки має вищу схожість, ніж у достатньо зволожені. Температура проростання мінімальна +5...+6°С.
Поширення
Поширений у Лісостепу й Степу, засмічує переважно тютюнові плантації, посіви проса й рису. Росте на узбіччях доріг, пасовищах, на засмічених місцях, переважно на піщаних ґрунтах.
Заходи боротьби
Провокації насіння до проростання в післяжнивний період і знищення проростків наступними обробітками, досходове і післясходове боронування посівів пізніх ярих культур.
Стебло: шорстковолосисте, висотою 10-70 см, пряме, розгалужене.
Листки: чергові, нижні трироздільні, верхні трирозсічені, черешкові, опушені. Перший листок довжиною і шириною 1-16 мм, округлий, цілокраїй, на черешку, другий дрібнозубчастий, третій — трироздільний.
Суцвіття: квітки на довгій квітконіжці, великі, блідо-жовті, розміщені поодиноко, чашечка з 20 поздовжніми темно-пурпуровими жилками. Пелюсток 5, вони жовтого кольору з пурпурною плямою біля основи.
Корінь: стрижневий, розгалужений.
Плід: п’яти- або багатогнізда волосиста коробочка. Колір плоду чорний. Форма насіння ниркоподібна або опуклосерцевидна. Колір насіння темно-сірий. Розмір: довжина 2,25-2,5 мм, ширина 1,75- 2,25 мм, товщина 1,22-1,75 мм. Маса 1000 насінин 3-4 г.