Фізичні та хімічні властивості: Карбендазим являє собою кристалічну речовину від сірого або блакитного до темно-коричневого кольору. Погано розчинний у воді і багатьох органічних розчинниках, розчинний в кислотах. У кислому середовищі стабільний, в лужному швидко руйнується, утворюючи водорозчинні солі, наприклад, фосфат карбендазиму. Технічний продукт містить 99% чистого діючої речовини.
Опис: Карбендазим - фунгіцид з широким спектром системної дії. Володіє захисними і системними властивостями. Характеризується хорошою прилипаємістю. За біологічною дією, властивостями, структурою близький до беномілу. Сорбується особливо у вигляді гідрохлориду, гіпсфосфіту і фосфату кореневою системою, пересувається акропетально. Карбендазим і його похідні інгібують мітоз у клітинах грибів, тварин і вищих рослин. Безпосередньо на синтез ДНК не впливають, але викликані ним пошкодження виявляються на подальших стадіях мітозу, наприклад, відбувається нерозходження хроматид, що утворилися після подвоєння ДНК.
Препарати на основі карбендазиму дозволені до застосування проти хвороб пшениці ярої та озимої (церкоспореллез, фузаріоз колоса, кореневі гнилі, септоріоз листя та колоса, піренофороз, іржа бура, борошниста роса; кореневі і прикореневі гнилі, церкоспореллез, курна і тверда головешка, снігова пліснява), ячменю ярого і озимого (кореневі і прикореневі гнилі, темно-бура плямистість, церкоспореллез, борошниста роса, снігова пліснява, головня кам'яна і курна), жита озимого (ринхоспоріоз, снігова пліснява, борошниста роса, фузаріоз колоса, головня стебел, фузаріозна коренева гниль, снігова пліснява), буряку цукрового (церкоспороз, борошниста роса), соняшнику (фомопсис), яблуні (парша, борошниста роса), картоплі (насіннєвого) (ризоктоніоз, суха гниль (фузаріозна)), наперстянки шерстистої ( кореневі гнилі, септоріоз, альтернаріоз).
У картонній тарі можна зберігати практично необмежений час.
Згідно поширеній практиці, інструкції по застосуванню тієї чи іншої речовини розробляються відповідно до препаратів, що містять цю речовину.
Препарати на основі карбендазиму відносяться до 2 класу небезпеки для людини і 3 і 4 класів небезпеки для бджіл.