Фізичні та хімічні властивості: Безбарвна кристалічна речовина без запаху. Термо- і фотостабільний. Стабільний у водних розчинах при рН 5-9 і під впливом УФ-світла. При звичайних умовах зберігання стійкий. Добре розчинний в більшості органічних розчинниках. Слабо піддається гідролізу в 1N HCl і NaOH.
Опис: Фунгіцид з контактною і системною дією для боротьби з комплексом захворювань пшениці, ячменю, рису, виноградної лози, овочевих, декоративних, плодових, кісточкових культур, бобових, цукрових буряків; особливо ефективний проти всіх видів іржі. Володіє тривалою захисною і лікувальною дією: тривалість стійкої дії проти іржі ≥6 тижнів. Норми витрати (в г / га): для зернових, цукрових буряків, бобових, арахісу 40 - 100, для чайних плантацій 20, для виноградників, овочевих, плодових, декоративних культур 10 - 50.
Стабільний при зберіганні в нормальних умовах в оригінальній упаковці 2 роки.
Володіє специфічною активністю проти іржавинних грибів. Швидко сорбується корінням і листям (30 хвилин після обприскування) і пересувається по ним.
З коренів трав'янистих рослин переміщається акропетально в усі листки. При нанесенні на листя йде акропетально, базіпетально і трансламінарно в усі інші листки. При обробці бруньок і стебел переміщається в листя переважно акропетально. Переходить з однієї поверхні листка на іншу. В експериментах з бобовими культурами, попередньо інфікованими іржею, через 15 хвилин після обробки ципроконазол знижував розвиток хвороби на 90%, а через 30 хв повністю пригнічував збудника, тоді як інші триазоли такий ефект забезпечували тільки через 2-4 години.
Швидке проникнення зменшує ризик змиву препарату під час дощів і знижує необхідність повторної обробки. Зберігає активність до 45 днів. З ґрунту речовина швидко засвоюється корінням і пересувається в надземні органи.
При підвищенні температури і при відносній вологості повітря 60% активність ципроконазолу знижується, а при підвищеній вологості (більш 90%) він високоефективний незалежно від температури.
Біологічна ефективність:
Селективний для аскоміцетів, базидіоміцетів і частково дейтероміцетів. Пригнічує фунгіцидність як invitro, так і invivo.
Термін виходу на поле після обробки - 3 дні, термін очікування до збирання врожаю 30 днів.
Згідно поширеній практиці, інструкції по застосуванню тієї чи іншої речовини розробляються відповідно до препаратів, що містять цю речовину.
Препарати на основі ципроконазолу відносяться до 2 і 3 класів небезпеки для людини і 3 класу небезпеки для бджіл.