Фізичні та хімічні властивості: Порошок жовтуватого кольору. При температурі 20-50 ° C і pH від 5 до 9 стабільний до гідролізу. Фотолітично малостійкий. На світлі руйнується (період напіврозпаду - 0,6 дня).
Опис: Ауксини відіграють в житті рослин велику роль, впливаючи на процеси обміну речовин, що лежать в основі росту й розвитку; їх називають «гормонами росту» або «фітогормонами».
Ауксини нагромаджуються в ростучих частинах рослин і сприяють надходженню в них поживних речовин та води. Найбільш вивченим ауксином, який одержано також синтетичним шляхом, є гетероауксин (індол-3-оцтова кислота C10H9O2N). Гетероауксин та його хімічні аналоги застосовують в рослинництві для посилення коренеутворення у живців деревних порід, для обробки коріння дорослих дерев і чагарників при їх пересаджуванні, для одержання плодів без насіння, для запобігання опаданню зав'язей і плодів тощо.
Синтетичні аналоги застосовують в сільському господарстві для прискорення закладки коренів у живців, стимуляції партенокарпії, регуляції опадання листя і плодів, в високих дозах - як гербіцидів.
Інструкція по застосуванню ауксинів
Згідно поширеній практиці, інструкції по застосуванню тієї чи іншої речовини розробляються відповідно до препаратів, що містять цю речовину.
Препарат на основі ауксину відноситься до третього класу небезпеки для людини і третього класу небезпеки для бджіл.