Органічне землеробство

4368

Органічне (екологічне, біологічне) сільське господарство - форма ведення сільського господарства, в рамках якої відбувається свідома мінімізація використання синтетичних добрив, пестицидів, регуляторів росту рослин, кормових добавок. Навпаки, для збільшення врожайності, забезпечення культурних рослин елементами мінерального живлення, боротьби з шкідниками та бур'янами, активніше застосовується ефект сівозмін, органічних добрив (гній, компости, пожнивні залишки, сидерати та ін.), Різних методів обробки грунту і т.д.

Принципи органічного землеробства в даний час розглядаються як основа розвитку цієї галузі в усьому світі.

Принцип здоров'я - органічне сільське господарство повинно підтримувати і покращувати здоров'я грунту, рослин, тварин, людей і планети як єдиного й неподільного цілого.

Принцип екології - органічне сільське господарство повинно ґрунтуватися на принципах існування природних екологічних систем і циклів, працюючи, співіснуючи з ними і підтримуючи їх.

Принцип справедливості - органічне сільське господарство повинно будуватися на відносинах, які гарантують справедливість з урахуванням загальної навколишнього середовища і життєвих можливостей.

Принцип турботи - управління органічним сільським господарством має носити попереджувальний і відповідальний характер для захисту здоров'я і благополуччя нинішніх і майбутніх поколінь і навколишнього середовища.

Читати по темі: Квантове сільське господарство, біодинаміка. Вирощуємо рясну, живу їжу

До 2019 року на Землі більше 70 млн га використовуються відповідно до принципів органічного сільського господарства, що становить приблизно 1,4 відсотка від загального обсягу сільськогосподарських угідь в світі. Причому більше половини цього обсягу припадає на Австралію.

Методи органічного сільського господарства включають в себе використання принципів біологічної синергії:

  • відмова від використання фунгіцидів, гербіцидів, штучних добрив і антибіотиків;
  • застосування тваринних і рослинних відходів як добрив;
  • використання сівозміни для відновлення ґрунту;
  • застосування біологічних засобів захисту рослин;
  • використання замкнутого циклу землеробство-скотарство (рослинництво - корм, скотарство - добрива)

Швидкорозчинні мінеральні добрива та пестициди заборонені (при «виняткових випадках» з високим ризиком втрати врожаю допускається використання продуктів синтетичної хімії).

У тваринництві ознакою органічного сільського господарства є «видоспівпадаюче утримання тварин»: відмова від цілорічного стійлового утримання, обов'язковий випас худоби, невикористання синтетичних кормових добавок і гормонів, заборона на превентивне використання антибіотиків.

Популярне