Комплексні добрива

1871

Комплексні добрива — добрива, що містять одночасно два або три основних елементи живлення.

 У них часто є мікроелементи, фунгіциди, гербіциди та інші хімічні речовини, які сприяють кращому росту і розвитку сільськогосподарських культур. 

Промисловість випускає повні комплексні добрива (містять NPK) (нітрофоска, нітроамофоска), неповні (містять два поживних елементи - переважно NP (амофос, нітрофос, нітроамофос), а також рідкі комплексні добрива, які можуть бути як повними, так і неповними та пресовані - найчастіше фосфорно-калійні. 

Читати по темі: Найважливіше, що потрібно знати про добрива. Список текстів

За способом виробництва на: складні, складно-змішані (комбіновані) і змішані добрива. 

  • Складні добрива промислового виробництва одержують при хімічній взаємодії вихідних компонентів (калійна селітра, аммофос, діамофос).
  • Складно-змішані — у єдиному технологічному процесі із простих або складних добрив (нітрофос, нітрофоска, нітроаммофос, нітроаммофоска, фосфорнокалійні, рідкі комплексні). 
  • Змішані добрива одержують шляхом змішування простих.

Часто на основі простих добрив виготовляють так звані змішані добрива, які являють собою суміші деяких простих добрив, що можна змішувати без шкоди для рослин і ефективності їх дії. Для виготовлення таких добрив розроблені схеми змішувань. Перевагою змішаних добрив над складними і складнозмішаними, які мають постійний склад, є те, що під час їх виготовлення можна змінювати, залежно від потреби, вміст того чи іншого елементу живлення.

До числа недоліків комплексних добрив відноситься те, що пропорції у вмісті NPK у них варіюють в нешироких межах. Тому при внесенні, наприклад, необхідної кількості азоту, інших поживних елементів вноситься менше або більше, ніж потрібно.

Популярне