Гичка

842

Гичка  —  стебло та листя деяких культурних трав'янистих рослин, переважно коренеплодів (буряку, ріпи, моркви, редису) та бульбоплодів (картоплі, топінамбуру). Залежно від виду культури гичка має самостійні назви: буряків — бурячиння, картоплі — картоплиння, моркви — морквиння.

У більш широкому сенсі щодо стебел культурних рослин вживається назва бадилля, якою називають і гичку коренеплодів, і зелену масу баштанних і деяких інших культур. 

  • Пишне картоплиння багато фермерів сприймають, як символ багатого врожаю картоплі великого розміру. Але коли рослина починає цвісти відбувається прискорення росту плодів, і занадто густе бадилля може перешкоджати розвитку бульб, витягуючи із землі всі поживні речовини. Тому багато городників за те, щоб картоплю «косити».

Ще своєчасний зріз (через місяць після цвітіння) зеленої маси картоплі потрібен для того, щоб плоди були якісними, і мали здатність зберігатися довше. Наявність бадилля не дозволяє картоплинам міцніти. У молодої картоплі дуже тонка шкірка і тому такі бульби дуже погано піддаються транспортуванню і швидко псуються.

Читати по темі: Ласощі для ласунчика: елементи живлення для цукрових буряків

Всі, хто вирішив правильно «подбати» про гарний урожай картоплі, повинні знати:

  1. якщо скосити бадилля, можна зменшити ризик захворювання бульб на фітофтороз;
  2. з бадиллям рослині важче «думати» про кореневу частину, бо корисними речовинами харчується і наземна частина;
  3. без гички всі вітаміни затримуються в бульбах;
  4. якщо скосити бадилля картоплі, не треба буде переживати про нерівномірне дозрівання врожаю;
  5. без гички шкірка бульб швидше ущільнюється;
  6. при скошуванні необхідно залишати невеликі «хвостики», щоб при зборі врожаю було легше орієнтуватися, де знаходиться центр куща, а це дозволить не нашкодити плодам;
  7. дуже важливо не копати картоплю відразу ж після зрізання зеленої маси, кілька днів потрібні для того, щоб бульби зміцніли.

  • Морквяне бадилля, яке безконтрольно росте часом стає причиною цілого ряду незручностей на городніх грядках. По-перше, воно затінює навколишній простір, від чого в основному страждає сама ж морква. По-друге, під нею в денний час можуть ховатися від сонця, попутно безконтрольно розмножуючись, слимаки.

За рахунок могутнього кореня морква викачує з землі великий об'єм мінеральних речовин, що знаходяться у водорозчинному вигляді. Але щоб з них отримати цукри та інші поживні речовини, повинні відбуватися процеси фотосинтезу, коли в роботу в повну силу включається саме бадилля. Чим більше листів, тим більше мікро — і макроелементів зможе бути перероблено в необхідні рослині з'єднання.

  • Бурячиння. Поява порожнин може бути також наслідком порушення фізіолого-біохімічних функцій головки коренеплоду, коли інтенсивність наростання гички значно переважає розвиток коренеплоду.

Популярне