Буроземно-підзолисті ґрунти

1185

Буроземно-підзолисті ґрунти — це ґрунти, які утворюються при поєднання процесів опідзолення, буроземоутворення, лесиважу й поверхневого оглеєння, що сформувалися на покривних лесоподібних суглинках, які підстилають слабоводопроникні відклади.

Інтерактивна карта грунтів України

Буроземно-підзолисті ґрунти поширені в Прикарпатті в помірно-теплому поясі на пересічених горбистих ділянках. За якістю гумусу, забарвленням гумусного горизонту, дуже глибоким профілем, режимом зволоження ці ґрунти посідають проміжне місце між підзолисто-буроземними і сірими лісовими.

Характеристика грунтів

Загальна глибина профілю досягає 4,5-5м. Процеси внутрішньогрунтового оглинення підтверджуються результатами профільного розподілу рН і гідролітичної кислотності. 

Залежно від товщини гумусного і елювіального горизонтів і ступеня опідзоленості ґрунти поділяють на слабко-, середньо- і сильнопідзолисті. 

До слабкопідзолистих належать ґрунти з товщиною гумусного горизонту 30-35 см і більше та неглибоким білуватим горизонтом, до середньопідзолистих – відповідно 20-25 і 15-20 см, до сильнопідзолистих – 15-18 і 20-30 см. 

В межах гумусоелювіального горизонту прослідковується незначна кількість присипки SiO2, а елювіальний горизонт потужністю 12-17 см характеризується пластинчастою структурою, сизувато-білесуватим забарвленням, відмитістю його від півтораоксидів, мулу за рахунок процесу опідзолення та елювіально-глейового.

Популярне