Біологічний фунгіцид Склероцид (БТУ-Центр)
Біологічна дія біофунгіциду Склероцид
- Високоефективний захист проти збудників білої гнилі (склеротинії) Sclerotinia minor, Sclerotinia scleurotiorum, завдяки унікальній селективності Coniothyrium minitans по відношенню до склероцій грибів роду Sclerotinia та властивостям Coniothyrium minitans та Trichoderma harzianum проявляти гіперпаразитизм до Sclerotinia: знешкоджувати патогена на стадіях міцеліального росту та склероції.
- Trichoderma harzianum, Bacillus licheniformis та Bacillus subtilis здатні не тільки зупиняти склеротиніоз у ранній фазі, а також боротися із супутніми інфекціями (фузаріозом, альтернаріозом, септоріозом), завдяки властивості конкурувати з патогенами за їжу, місце існування та синтезувати природні антибіотики.
- Відсутність фітотоксичності (добре переноситься рослинами незалежно від стадії розвитку культури).
- Підсилення імунітету рослин та оздоровлення ґрунту.
Склад препарату
Мікопаразит: Coniothyrium minitans, гриби-антагоністи Trichoderma harsianum та бактерії: Bacillus licheniformis, Bacillus subtilis не менше 3×109 КУО/мл.
Призначення та застосування біофунгіциду Склероцид
- для обробки ґрунту та пожнивних решток;
- для передпосівної обробки насіння сої, соняшнику, ріпаку, кукурудзи;
- для обробки посівів - позакореневе підживлення (обприскування);
- фертигація (стрічкове внесення) у період вегетації.
Спосіб застосування:
- біопрепарат використовується у вигляді робочих розчинів;
- перед використанням біопрепарат ретельно збовтують, після чого, нормовану кількість препарату розчиняють в необхідному об’ємі води;
- робочий розчин біопрепарату готують перед обробкою, за необхідності зберігають в прохолодному темному місці не більше 4-х годин, безпосередньо перед використанням перемішують для однорідності.
Особливості застосування:
Обробку ґрунту та пожнивних решток проводять робочим розчином біопрепарату після збору урожаю, та за 15 – 40 діб до посіву чи висаджування сільськогосподарських культур. Обов’язковою умовою є наявність вологи в ґрунті – не менше 25-35 % від повної вологоємності за температури ґрунту 5-28°C. Для підвищення дії біопрепарату бажано СКЛЕРОЦИД (SKLEROCID) вносити з деструктором Екостерн в нормі 1,5 л/га. При використанні у баковій суміші СКЛЕРОЦИД (SKLEROCID) додають в останню чергу.
Передпосівну обробку насіння: проводять у затінку (уникаючи дії прямих сонячних променів) обприскуванням робочим розчином препарату СКЛЕРОЦИД (SKLEROCID) або замочуванням в ньому насіння у день висіву на 1-2 год. Обробку насіння проводять вручну, обприскувачем або машинами для протруєння. Оброблене насіння висівають одразу або просушують в затіненому місці до сипучого стану.
Позакореневе підживлення (обприскування) у період вегетації: проводять робочим розчином біопрепарату в безвітряну погоду вранці або ввечері обприскувачем, дощувальною установкою. Фертигацію (стрічкове внесення): проводять через систему краплинного зрошення.
Перед використанням біопрепарат ретельно збовтують, потім нормовану кількість препарату розчиняють у необхідному об’ємі води!
Заходи безпеки: При попаданні біопрепарату на шкіру – видалити серветкою залишки та промити місце ураження водою з милом. При попаданні в очі – ретельно промити їх великою кількістю води.
Умови зберігання: СКЛЕРОЦИД (SKLEROCID) зберігають в герметичній упаковці, в захищеному від світла місці.
Гарантійний строк зберігання: 3 місяці від дати виготовлення за температури від 0 0С до 5 0С або 1 місяць від дати виготовлення за температури від 5 0С до 10 0С або 2 тижні від дати виготовлення за температури від 10 0С до 15 0С.
Передпосівна обробка насіння
Передпосівна обробка насіння
Передпосівна обробка насіння
Обприскування в період вегетації культури
Позакореневе внесення і фертигація
Позакореневе внесення, фертигація і поливна норма