Біопрепарат, протруйник Біомаг-Соя (Ензим)
Бактерії роду Brodyrhizobium japonicum штам IBM В-7505 титр життєздатних клітин 2000-2500 на 1 мкг препарату
МЕХАНІЗМ ДІЇ ПРОТРУЙНИКА БІОМАГ-СОЯ
Азотфіксатор бульбочковий Біомаг-СОЯ - гелевий препарат жовтого кольору зі специфічним запахом живильного дріжджового середовища, яке являє собою рідку концентровану суміш на основі культури азотфіксуючих бульбочкових бактерій Bradyrhizobium japonicum.
Біомаг-СОЯ - екологічно безпечний біологічний препарат, нешкідливий для людей, тварин, птахів та бджіл. Сприяє біологічному оздоровленню грунтів та знижує шкідливу дію нітратів від тривалого застосування хімічних добрив, дозволяє більш економно й ефективно витрачати мінеральні добрива. Азотфіксуючі бактерії, розвиваючись у прикореневій зоні бобових рослин, збагачують ґрунт біологічним азотом,таким чином покращують азотне живлення рослин і стимулюють їх ріст.
Дія біопрепарату полягає у здатності корисних мікроорганізмів, що містяться в ньому, засвоювати азот з атмосферного повітря та переводити його в доступні для рослин форми, симбіотичними зв'язками з рослиною забезпечувати її дешевим екологічно чистим азотом, формувати більш розвинену кореневу систему, збуджувати зріст рослин та придушувати розвиток фітопатогенної мікрофлори - збудників хвороб рослин в наслідок конкурентного домінування. Бульбочкові бактерії препарату Біомаг-СОЯ мають унікальну симбіотичну спорідненість до сої, завдяки чому досягається гарантовано стабільний ефект.
Препарат використовується для передпосівної інокуляції насіння сої шляхом механізованої (бетономішалки чи машин для протруювання насіння) або ручної обробки посівного матеріалу. Бактеризація проводиться в день посіву. На одну гектарну норму насіння витрачається 200 мл препарату. Робочий розчин для обробки насіння готують у співвідношенні 1:5. Для кращого нанесення на поверхню насінини препарату в складі його містяться біологічні липучки.
Оброблене препаратом насіння не повинне потрапляти під пряме сонячне проміння. Для збереження життєздатності бактерій і його необхідно висіяти впродовж 2 днів.
Незалежно від способу бактеризації, після обробки насіння потрібно підсушити, щоб уникнути зниження норми висіву.
ПЕРЕВАГИ ПРОТРУЙНИКА
- підвищує урожайність зернобобових культур на 18-30%;
- підвищується використання макро- і мікроелементів з грунту;
- відновлює ґрунти, збагачуючи їх дешевим біологічнофіксованим атмосферним азотом без додаткового внесення азотних добрив і тим підвищує їх родючість;
- позитивно впливає на врожай наступних культур у сівозміні;
- насичує грунт бульбочковими бактеріями, специфічними лише для сої та необхідними для її повноцінного росту та розвитку;
- поліпшує якість одержуваної продукції, збільшує вміст білків, вітамінів, вуглеводів;
- підвищує стійкість рослин до хвороб;
- не вимивається з ґрунту.