Дізнавайтесь першими найсвіжіші агрономічні новини України на нашій сторінці в Facebook, Telegram, а також підписуйтесь на Instagram СуперАгронома.
Аграрії інвестують у вирощування амаранту — фахівці порахували економіку виробництва
В Україні достатньо високоякісного насіння амаранту, щоб засіяти 10 тис. га, що більше ніж втричі перевищує минулорічну площу. А тому аграріям, які хочуть спробувати вирощувати культуру, доступні всі перспективи. Зокрема, й ціна на амарант залишається привабливою і стартує від 25 тис. гривень.
Про це розповіли фахівці Насіннєвої асоціації України в авторському блозі: «Амарант: перспективна маржинальна нішева культура та стратегічний ресурс».
За свідченнями аграріїв, бухгалтерія виробництва амаранту виглядає так:
- загальні витрати на вирощування амаранту від закупівлі насіння до післязбиральної доробки становлять приблизно 15 тис. грн на гектар;
- при середній урожайності 2 т/га та ринковій ціні 25 тис. грн за тонну насіння валовий дохід з одного га сягає 50 тис. гривень;
- чистий прибуток від вирощування амаранту складає від 35 тис. грн з гектара.
Фахівці зазначають, що витрати на вирощування органічного амаранту такі самі, а ціна на таку продукцію стартує від 40 тис. грн за тонну, що забезпечує значно вищу рентабельність виробництва.
Крім того, з амаранту можна виготовляти біометан і біоетанол. Згідно з результатами досліджень, його додавання до біомаси під час анаеробного зброджування суттєво підвищує ефективність процесу — вихід метану може збільшуватися у 9-17 разів.
Щодо біоетанолу, то з одного гектара амаранту можна отримати до 4 тис. літрів — дещо менше, ніж з цукрового сорго або буряка, але при значно нижчих витратах на вирощування і кращій адаптивності до посушливих умов, додають фахівці.
Меланія Несмачна, SuperAgronom.com



