Дізнавайтесь першими найсвіжіші агрономічні новини України на нашій сторінці в Facebook, Telegram, а також підписуйтесь на Instagram СуперАгронома.
Розвиток шкідників у посівах озимих стримує зниження температури
Поступове зниження температури повітря, місцями заморозки на поверхні ґрунту, а також токсичність сходів озимих стримували розвиток та шкодочинність злакових мух, попелиць, цикадок, хлібних блішок у посівах озимих зернових колосових культур.
Про це йдеться у щотижневому звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.
У південних, центральних та східних регіонах триває неінтенсивне живлення личинок (ІІ-ІІІ віку) хлібної жужелиці та гусениць (IV-VІ віку) озимої совки, які в допороговій чисельності пошкодили до 3% рослин. В осередках чисельність озимої совки становить 0,3-0,5 на забур’янених площах до 3 (Дніпропетровська, Херсонська обл.) екз. на кв. м.
Живлення злакових попелиць триває за середньої чисельності 2 екз. на рослину, рослин заселено 2,5%. Продовжується яйцекладка шкідника за чисельності 2 яйця на 1 кв.м. По видовому складу переважає звичайна злакова та велика злакова попелиці.
Злаковими цикадками пошкоджено до 7% рослин за чисельності 5 екз. на 100 п.с. По видовому складу зустрічаються смугаста, шестикрапкова та городня. Також, у посівах розвиваються та шкодять личинки злакових мух, якими пошкоджено: шведською 0,5% рослин, за чисельності до 2 екз. на кв.м, та гессенською 0,3% рослин, за чисельності 0,5-1екз. на кв. м. Чисельність шкідників на всіх обстежених площах нижча ЕПШ, чому сприяють пізні сходи озимих.
Нагадаємо, посівна в Україні триває: озимими засіяли 95% запланованих площ.
Олена Басанець, SuperAgronom.com