Дізнавайтесь першими найсвіжіші агрономічні новини України на нашій сторінці в Facebook, Telegram, а також підписуйтесь на Instagram СуперАгронома.
Експеримент з бавовником закінчено: тепер підприємства чекають крок від держави
ФГ «Стоянов АА», що знаходиться в Ізмаїльському районі стало одним з дев'яти підприємств Півдня Одещини, які цього року взяли участь у державній програмі по вирощуванню бавовника для виробництва у майбутньому пороху для снарядів. Про це повідомляється на You-tube каналі Південь сьогодні.
Експериментальна ділянка була 0,2 га, де посіяні чотири сорти.
«Тут вже в нас фінальний етап. Ми нарешті дочекалися відкриття коробочки. Єдине, що хотілося би відмітити, які ми зробили висновки про вирощування бавовника, що тут треба раніше припиняти полив. Чим раніше ми припиняємо полив, тим скоріше ми провокуємо рослину відкрити коробочку, зараз ми роздивляємося кожну коробочку та зважуємо. Роздивляємося саму бавовну, насіння ивимося, як відрізняються коробочки між нижніми і верхніми ярусами», — каже Алла Стоянова, керівниця ФГ «Стоянов А.А.».
Читати по темі: Сергій Мельник: Клімат і війна в Україні підказали, що необхідно вирощувати бавовник
Технологія вирощування бавовнику
За її словами, вдалося з чотирьох сортів виростити три. Один сорт був посіяний на багарі і не витримав високих температур повітря та відсутності опадів.
«Всі три сорти успішні. Ми будемо їх збирати окремо, дивитися, як себе проявив кожен по врожайності. Збирання врожаю плануємо розпочати приблизно через тиждень вручну та поетапно, бо коробочки постійно відкриваються. Всі види робіт проводилися вручну: сівба, обприскування, підживлення та боротьба з бур'янами. Загальні підсумки експерименту будуть відомі після того, як врожай зберуть усі дев'ять господарств, що взяли участь у держпрограмі».
Як зазначила Алла Стоянова, 9 підприємств виконали свою частину домовленості та чекають від держави кроку у відповідь: які зможуть надати пропозиції, стимули, підтримку вітчизняному українському виробнику задля того, щоб можна було поширити свою діяльність на більші площі.
«Зараз немає чим збирати, переробляти, потрібно будувати нові потужні проєкти, нові потужності по переробці. І ще тут не менш важливий нюанс — це безпека. Коли буде будуватися той самий переробний комплекс, наприклад, який з бавовнику вже буде робити целюлозу, нітроцелюлозу, це вже буде наступний об'єкт, який буде під прицілом агресора. Тому безпекове питання номер один.
Наразі гостро стоїть питання переробки сировини. Ми шукали підприємство, яке б змогло зібрати нашу сировину і на щось її переробити. Ми таке підприємства не знайшли», — зазначила вона.
Олена Басанець, SuperAgronom.com