Дізнавайтесь першими найсвіжіші агрономічні новини України на нашій сторінці в Facebook, Telegram, а також підписуйтесь на Instagram СуперАгронома.
Названо ТОП-3 області в Україні, де посіяли найбільше жита під урожай 2024 році
5 серпня 2024, 09:00
Згідно з даними офіційної статистики, у 2023 р. в Україні було зібрано 231,2 тис. т (-26% від 2022 р.), з 79,3 тис. га (-12%) за середньої врожайності 2,94 т/га (-5%). Про це повідомляється на facebook сторінці KWS UKRAINE з посиланням на аналітику УкрАгроКонсалт.
Скорочення посівних площ було викликане суто економічними передумовами: відсутність експортного попиту та конкуренція з більш рентабельними культурами. Загальна тенденція зсуву посівних площ до заходу країни стосується також і жита. Під урожай 2024 року найбільші площі були зосереджені у Рівненській та Волинській областях. На відміну від попереднього року у трійку лідерв ввійшла Чернігівська область, де було посіяно більше жита, ніж на Житомирщині.
Жито озиме:
технологія вирощування, обробіток ґрунту,
добрива, насіння, захист та збирання
Читатитехнологія вирощування, обробіток ґрунту,
добрива, насіння, захист та збирання
На жаль, Міністерство Аграрної політики не надає оперативних даних щодо збирання жита. Втім, якщо подивитись на інші озимі зернові, то врожайність пшениці та ячменю гірша за минулорічну, хоча й відповідає середнім багаторічним показникам.
УкрАгроКонсалт залишає свою оцінку врожаю жита в Україні у 2024 році без змін – на рівні 205 тис. т. З урахуванням перехідних залишків та скорочення внутрішнього споживання, цього обсягу має вистачити для покриття власної потреби, але експорт навряд буде суттєвим. За липень-червень 2023/24 МР було експортовано всього 1,5 тис.т жита, що суттєво менше минулорічного. Наступного сезону експорт з України залишиться мізерним, хоча попит може зрости.
Читати: АгроПолігон Озиме жито
Єврокомісія очікує незначне скорочення власного врожаю жита в ЄС до 7,34 млн т (-1%) за рахунок скорочення урожайності у Польщі та Румунії. А враховуючи зменшення перехідних залишків, цього обсягу з великою ймовірністю буде недостатньо для покриття внутрішнього споживання. На європейському ринку вже з’являються ознаки зростання ціни, що ймовірно продовжиться найближчим часом.
Читайте також
В Україні зібрано більше 39 млн т зерна, 16 областей почали збирати кукурудзу
Десикація сої по no-till особливо доречна на середньостиглих і пізніх сортах — експерт
Жнива-2024 в агрохолдингах: Сігнет завершив збирати соняшник, Агро-Регіон перетнув екватор збиральної кампанії
На Київщині зібрано 1 млн 65 тис. т пшениці з середньою врожайністю 5,52 т/га
Популярне