23 січня 2023, 12:10, ЗЗР

Хвороби та шкідники в озимих — Держпродспоживслужба оприлюднила звіт

Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики з посиланням на дані Держпродспоживслужби.

Зазначається, що середня чисельність личинок шкідника становить 0,2, макс. 1 екз. на м2. Віковий стан: ІІ — 25%, ІІІ — 75%. Пошкоджено 1% рослин у слабкому ступені. В разі утримання позитивних температур розвиток і живлення личинок триватиме.

Також фахівці стверджують, що погода сприяла розвитку хвороб на посівах озимих зернових. У господарствах Житомирської, Львівської та Полтавської областей відмічається розвиток борошнистої роси, темно-бурої плямистості, септоріозу та кореневих гнилей, інфекційний запас яких зберігається на рівні 1-6%.

«Триває обстеження зерносховищ, складських приміщень, перевірка насіннєвого матеріалу, продовольчого та фуражного зерна на наявність комірних шкідників, які за позитивних температур та високої відносної вологості звітного періоду активізувались. За результатами аналізу стану зерна у Вінницькій, Волинській та Рівненській областях встановлено, що перевірене фуражне та продовольче збіжжя засмічене, зокрема кліщами, комірним та рисовим довгоносиками, сурінамським борошноїдом, зерновою міллю. Тому контроль за станом зерна та зернопродуктів, що зберігаються слід проводити постійно і в разі виявлення живих комірних шкідників приступити до негайного обеззаражування збіжжя через фумігацію дозволеними препаратами відповідно до діючих рекомендацій», — також ідеться у повідомленні.

Читати також: Контроль хвороб озимої пшениці протруйниками: діючі речовини та патогени