ГоловнаДобриваКалійніСульфат калію (калій сірчанокислий)

Сульфат калію (калій сірчанокислий)

Калійні

РОЗДРУКУВАТИ

(K2SO4)

Сульфат калію це концентроване калійне добриво, до складу якого входять 50% калію, 18% сірки, 3% магнію і 0,4% кальцію. На вигляд це білий, іноді з сіруватим відтінком, кристалічний порошок. Сульфат калію не містить хлору та основні його властивості — це хороша розчинність у воді і те, що він при довгому зберіганні не злежується.

Як використовувати сульфат калію?

Використання сульфату калію з азотними і фосфатними добривами підсилює позитивний вплив на врожайність, а ось одночасне застосування з сечовиною, крейдою не рекомендується.

Широке застосування в сільському господарстві сульфат калію як добриво отримав, тому що він:

 • підвищує вміст вітамінів і цукру в плодах;
 • позитивно впливає на обсяг і якість врожаю;
 • сприяє успішній зимівлі плодово-ягідних дерев і чагарників;
 • може використовуватися на різних ґрунтах (дерново-підзолистих, торф’яних, каштанових, сіроземних, кислих).
 

Використовувати сульфат калію можна у відкритому і закритому (теплиці) грунті, а також для кімнатних рослин.

При попаданні в грунт, калій, який входить до складу калійного добрива, переходить у ґрунтовий комплекс, який потім поглинається рослинами. На глинистих і суглинних грунтах сульфат калію закріплюється і майже не пересувається в нижні шари ґрунту, а на легких піщаних ґрунтах — рухливість калію висока. Тому, щоб забезпечити рослини калієм в достатній мірі, його намагаються вносити в той шар, де розташована основна маса коренів. У важких ґрунтах слід вносити калійне добриво восени на велику глибину, а в піщаних – навесні і не закладаючи їх глибоко. Наприклад, при посадці плодового дерева на глинистих і суглинних ґрунтах на дно посадкової ями необхідно внести сульфат калію разом з фосфорним добривом, так як подальше внесення у верхній шар ґрунту калійних добрив не дасть плодовому дереву необхідний рівень калійного живлення.

Як застосовувати сульфат калію?

Сульфат калію можна вносити двома способами:

 • навесні або восени під основний перекопуванні грунту;
 • як підживлення в період зростання.

Застосування сульфату калію можливе для наступних груп рослин:

 • чутливих до хлору (винограду. картоплі, льону, тютюну, цитрусових);
 • сімейства хрестоцвітних (брукви, капусти, турнепсу, ріпи, редьки);
 • споживають багато сірки (бобові);
 • плодово-ягідних дерев і чагарників (аґрусу, вишні, сливи. груші, малини і яблуні).

Дозування внесення такого добрива залежить від способу внесення та виду рослини:

 • при основному внесенні для суниці, томатів, огірків і квітів – 15-20г/м2, для капусти, буряків, моркви, картоплі – 25-30г/м2;
 • при посадці плодових дерев – 150-200г на посадкову яму;
 • для підживлення овочевих культур і суниці – 10-15г/м2, ягідних чагарників – 15-20г/м2 або зробивши з двох сторін поряд з рослинами борозенки глибиною 6-8см, вносять туди 50-100г/м2.

Якщо підживлення здійснюється через систему поливу, то слід приготувати розчин сульфату калію з концентрацією 0,05-0,1%, для позакореневого підживлення обприскуванням в будь-яких системах розпилення 1-3% розчином, а для звичайного поливу розводять в 10 л води 30-40 г речовини, і цим розчином поливають 10-20 рослин.

Сульфат калію не містить отруйних речовин і домішок, але при попаданні на шкіру, в очі або всередину може викликати подразнення слизових оболонок, випадки отруєння вкрай рідкісні, при дуже тривалому впливі.

В садівництві сульфат калію використовується як добриво дуже часто, оскільки він не містить хлор і з нього добре засвоюється калій, необхідний для отримання продукції високої якості, зниження втрат врожаю при зберіганні, для високої стійкості до хвороб і шкідників.

Сульфат калію (калій сірчанокислий)