Довідник
Пестициди
Насіння
Добрива
Бур’яни
Хвороби
Шкідники
Тема дня
....
Головна Добрива Калійні Сульфат калію (калій сірчанокислий)

Сульфат калію (калій сірчанокислий)

Калійні

РОЗДРУКУВАТИ

(K2SO4)

Сульфат калію це концентроване калійне добриво, до складу якого входять 50% калію, 18% сірки, 3% магнію і 0,4% кальцію. На вигляд це білий, іноді з сіруватим відтінком, кристалічний порошок. Сульфат калію не містить хлору та основні його властивості — це хороша розчинність у воді і те, що він при довгому зберіганні не злежується.

Як використовувати сульфат калію?

Використання сульфату калію з азотними і фосфатними добривами підсилює позитивний вплив на врожайність, а ось одночасне застосування з сечовиною, крейдою не рекомендується.

Широке застосування в сільському господарстві сульфат калію як добриво отримав, тому що він:

 • підвищує вміст вітамінів і цукру в плодах;
 • позитивно впливає на обсяг і якість врожаю;
 • сприяє успішній зимівлі плодово-ягідних дерев і чагарників;
 • може використовуватися на різних ґрунтах (дерново-підзолистих, торф’яних, каштанових, сіроземних, кислих).
 

Використовувати сульфат калію можна у відкритому і закритому (теплиці) грунті, а також для кімнатних рослин.

При попаданні в грунт, калій, який входить до складу калійного добрива, переходить у ґрунтовий комплекс, який потім поглинається рослинами. На глинистих і суглинних грунтах сульфат калію закріплюється і майже не пересувається в нижні шари ґрунту, а на легких піщаних ґрунтах — рухливість калію висока. Тому, щоб забезпечити рослини калієм в достатній мірі, його намагаються вносити в той шар, де розташована основна маса коренів. У важких ґрунтах слід вносити калійне добриво восени на велику глибину, а в піщаних – навесні і не закладаючи їх глибоко. Наприклад, при посадці плодового дерева на глинистих і суглинних ґрунтах на дно посадкової ями необхідно внести сульфат калію разом з фосфорним добривом, так як подальше внесення у верхній шар ґрунту калійних добрив не дасть плодовому дереву необхідний рівень калійного живлення.

Як застосовувати сульфат калію?

Сульфат калію можна вносити двома способами:

 • навесні або восени під основний перекопуванні грунту;
 • як підживлення в період зростання.

Застосування сульфату калію можливе для наступних груп рослин:

 • чутливих до хлору (винограду. картоплі, льону, тютюну, цитрусових);
 • сімейства хрестоцвітних (брукви, капусти, турнепсу, ріпи, редьки);
 • споживають багато сірки (бобові);
 • плодово-ягідних дерев і чагарників (аґрусу, вишні, сливи. груші, малини і яблуні).

Дозування внесення такого добрива залежить від способу внесення та виду рослини:

 • при основному внесенні для суниці, томатів, огірків і квітів – 15-20г/м2, для капусти, буряків, моркви, картоплі – 25-30г/м2;
 • при посадці плодових дерев – 150-200г на посадкову яму;
 • для підживлення овочевих культур і суниці – 10-15г/м2, ягідних чагарників – 15-20г/м2 або зробивши з двох сторін поряд з рослинами борозенки глибиною 6-8см, вносять туди 50-100г/м2.

Якщо підживлення здійснюється через систему поливу, то слід приготувати розчин сульфату калію з концентрацією 0,05-0,1%, для позакореневого підживлення обприскуванням в будь-яких системах розпилення 1-3% розчином, а для звичайного поливу розводять в 10 л води 30-40 г речовини, і цим розчином поливають 10-20 рослин.

Сульфат калію не містить отруйних речовин і домішок, але при попаданні на шкіру, в очі або всередину може викликати подразнення слизових оболонок, випадки отруєння вкрай рідкісні, при дуже тривалому впливі.

В садівництві сульфат калію використовується як добриво дуже часто, оскільки він не містить хлор і з нього добре засвоюється калій, необхідний для отримання продукції високої якості, зниження втрат врожаю при зберіганні, для високої стійкості до хвороб і шкідників.

Сульфат калію (калій сірчанокислий)