Амофоска
Амофоска - комплексне азотно-фосфорно-калійне (потрійне) добриво. Основні елементи (NPK) містяться в майже рівних масових частках. Крім того, містить сірку, калій і магній. Застосовується на всіх грунтах, як в закритому, так і у відкритому грунті, під всі культури. За способом виробництва відноситься до складних добрив.
Фізичні та хімічні властивості
Амофоска містить чотири поживних елементів: азоту - 12%, фосфор - 15%, калій - 15%, сірка - 14%. Зовнішній вигляд - світлі гранули менше 6 мм розміром. Фосфор представлений у вигляді фосфатів амонію і фосфатів калію. Калій - у вигляді сульфату калію, азот - сульфату амонію.
Фізичні характеристики
- Амофоска - добриво мінеральне, гранульоване, складне. Негігроскопічне і не злежується. Основна перевага добрива - відсутність хлору та натрію. Зміст баластних елементів знижено до можливого мінімуму. У складі добрива присутній кальцій - 0,5% і магній - 0,5%. Вміст води - 1%. Розсипчастість - 100%.
- Як і всі складні добрива, амофоска характеризується високою концентрацією поживних елементів, що дозволяє з меншою фізичною масою і об'ємом забезпечити потреби для удобрювачіх речовин на більшій площі культивованих рослин. Це значно знижує витрати на транспортування, зберігання і внесення добрив.
- В одній гранулі добрива присутній відразу кілька поживних елементів, що призводить до рівномірного розподілу їх як по поверхні грунту, так і всередині кореневого шару.
- Амофоска не містить хлору і натрію, що дозволяє застосовувати її в умовах, при яких підвищена концентрація солей негативно впливає на врожай.
Опис
Гранули амофоски повільно розчиняються в грунтовій вологі, забезпечуючи рослини харчуванням на тривалий період. Складові добриво хімічні речовини дисоціюють на окремі іони: NH4 + - іон амонію, H2PO4-, HPO42- і PO43-- фосфат-іони, SO42-- сульфат-іон, K + - іон калію. Іон амонію шляхом адсорбції утворює з колоїдами грунту солі амонію.
Ці речовини використовуються бактеріями для нітрифікації, згодом окислюються до нітратів. У вегетаційний період нітрати легко поглинаються рослинами, в холодну пору -вимиваются з грунту, особливо за умов надмірного зволоження. В результаті нітрифікації відбувається і деяка втрата азоту внаслідок його переходу в газоподібний стан. Сульфат-іон, що становить значну частину амофоски, краще за інших азотних сполук утримується в грунті і слабо вимивається з орного шару. Тому при використанні даного добрива втрати азоту мінімальні. Сірка у вигляді сульфогрупи SO42- швидко поглинається рослинами.
Треба відзначити, що рослини здатні поглинати сірку тільки в такій формі, що не засвоюючи навіть елементарну сірку. Фосфат они водорозчинних сполук переходять в з'єднання, характерні для даного типу грунтів, поступово. Зміст легкорозчинних сполук фосфору робить амофоску легкодоступною для кореневих систем рослин. Калій-іон вступає у взаємодію з грунтовим що поглинає комплексом по типу обмінного (фізико-хімічного) і необмінна поглинання.
Амофоска рекомендується до застосування для всіх культур. Вона підвищує стійкість рослин до хвороб, збільшує врожайність, позитивно впливає на кущіння і запліднення. Під дією добрива поліпшується якість вітамінного, білкового і вуглеводного складу плодів і коренеплодів, збільшуються терміни зберігання продукції. Крім того, при використанні амофоски спільно з гербіцидами створюється ефект синергізму, який сприяє посиленню їх дії.
- Декоративні рослини (квіти): покращує якість цвітіння.
- Бобові, цукрові буряки: покращує якість продукції і підвищує врожайність.
- Пшениця збільшує відсоток клейковини за рахунок присутності в добрива сірки.
- Соняшник, соя, рапс - збільшується відсоток масла і загальна врожайність
Застосування добрива Амофоска
Амофоска застосовується на всіх типах грунтів. Рекомендується до застосування на засолених грунтах, оскільки не містить хлору і натрію.
- Дерново-підзолисті ґрунти - на початковій стадії може бути встановлений ефект підкислення ґрунтового розчину. Щоб уникнути цього проводять попереднє або одночасне вапнування.
- Чорноземи звичайні, карбонатні, південні - грунтовий розчин не подкисляется. Ефективність добрива багаторазово зростає.
- Каштанові грунти - відсутність домішок хлору і натрію перетворює дане добриво в ідеальне для цих грунтів, особливо в умовах достатнього поливу.
Рекомендується в якості припосівного добрива і для підгодівлі протягом усього вегетаційного періоду. Вноситься як в сухому вигляді, так і спільно з поливної водою (фертигація).